Зміни до порядку оздоровлення осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року № 854 затверджено «Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Цей Порядок визначає механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ; діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Облік для забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги та виплати грошової компенсації у наступному році, проводиться управлінням соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року. Управлінню соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації, для постановки на чергу особам, які мають відповідне право та ще не перебувають на обліку необхідно подати слідуючий пакет документів:

1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:

заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);

копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;

копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;

довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб. Також повідомляємо, що медична довідка лікувальної установи за формою 070/о поновлюється особою після закінчення строку її дії ( довідка дійсна протягом 12 місяців з часу видачі).

Управління соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації укладає договір із закладом та громадянином, віднесеним до категорії 1, батьками дитини з інвалідністю або особами, які їх замінюють, компенсація вартості путівки шляхом надання грошової допомоги на 2017 рік становить 5250,00 грн., яка встановлена  Кабінетом Міністрів України. Договір укладається в трьох примірниках (один — для органу соціального захисту населення, другий — для закладу, третій — для громадян, віднесених до категорії 1, батьків дітей з інвалідністю або осіб, які їх замінюють).