Зміни до деяких законодавчих актів України відповідно до Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2148 –VIII.

Законом № 2148-VIII» Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни до деяких законодавчих актів України в частині адміністрування платежів, контроль за сплатою яких покладено на органи Пенсійного фонду України ,а також щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов»язкове державне  соціальне страхування.

Зміни до Закону України « Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування « та Закону України « Про нотаріат» щодо удосконалення порядку сплати збору на обов»язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Зміни  передбачають запровадження щоквартального подання нотаріусами до органів Пенсійного фонду України звітності про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна в порядку та за формою,визначеними Кабінетом Міністрів України.

Плата збору на обов»язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна платниками здійснюється за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Зазначені зміни набрали чинності з 11 жовтня 2017 року.

Зміни до Закону України « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування « - в частині сплати єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.

Змінено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску,яка з 1 січня 2018 року становитиме п»ятнадцять розмірів мінімальної заробітної плати , встановленої законом.

За осіб,які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу при усиновленні сплачуватиметься єдиний внесок.

Платниками єдиного внеску визначено членів фермерського господарства,якщо вони не належать до кола осіб,які підлягають страхуванню на інших підставах.Єдиний внесок для таких платників нараховується на суму доходу ( прибутку),отриманого від їх діяльності,що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.Єдиний внесок сплачуватиметься зазначеними платниками до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Для платників,віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України,скасовано норму щодо можливості сплачувати єдиний внесок у сумі, яка не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску. Такі платники зобов»язані сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць..

Змінено строки сплати єдиного внеску для фізичних осіб- підприємців,які перебувають на загальній системі оподаткування, а також для осіб, які проводять незалежну професійну діяльність,які проводять релігійну ( місіонерську ) діяльність,іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.Єдиний внесок такі платники сплачуватимуть за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Передбачено,що договором про добровільну участь у системі загальнообов»язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов»язковому державному соціальному страхуванню ( у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений  на коефіцієнт 2. В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму єдиного внеску ,обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску,встановленої на дату укладення договору.

Зазначені норми набирають чинності з 1 січня 2018 року.

Глобинського об»єднаного

управління  Пенсійного фонду України