ВОДА ТА ЗМІНИ КЛІМАТУ – ПРИСКОРЕННЯ ДІЙ

Людство протягом свого існування постійно контактувало з природою. Цілеспрямовані антропогенні дії на неї мають як позитивний, так і негативний вплив. Серед негативних наслідків останніх десятиліть, особливо це стосується науково-технічного прогресу, дедалі більшого розмаху набуває забруднення атмосфери, водоймищ, деградація ґрунтового покрову, знищення запасів біологічних ресурсів, порушення стабільності екологічних систем та багато інших.
Найважливішими глобальними проблемами, що чекають людство у XXI столітті:  зміна клімату,  дефіцит питної води, опустелювання,  забруднення прісних вод,  утрата біорізноманіття,  утилізація відходів, забруднення повітря.
Щорічно  22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води, який бере свій початок від Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води, привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.
Цьогоріч тематика Всесвітнього дня води:  «Вода та зміни клімату – прискорення дій».
Процес зміни клімату та екологічний стан водних ресурсів нерозривно пов’язані між собою. Вода є нашим найдорожчим ресурсом, що потребує відповідального та раціонального використання, адже кліматичні зміни у водній сфері вже незворотні, і від кожного з нас залежить, як у подальшому розвиватимуться ці зміни.
Більшість українців споживають воду з поверхневих водних джерел - річок, водосховищ, зокрема з Дніпра забезпечується водою близько 2/3 населення України.
Основними джерелами забруднення поверхневих водних об’єктів є стічні води. Вода з річкової очищується до питної та транспортується до будинків і підприємств, а потім каналізаційні стоки після очистки повертаються знову до річок. Застарілість обладнання, щорічне збільшення концентрації забруднюючих речовин спричиняють повернення до річок недостатньо очищених вод. Використання неякісної води впливає  на здоров’я.
Для того, щоб  зберегти водні ресурси  та їх якість для майбутніх поколінь існують прості кроки:
- вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті;
- відремонтувати або замінити всі несправні крани, вентилі і труби;
- не використовувати у побуті фосфатні миючі засоби;
- не засмічувати водойми,  прибережні захисні смуги річок, озер, ставків побутовими відходами;
- не мити машини на берегах річок та озер.
Тож давайте разом підтримувати чистоту наших водойм заради нас та наших дітей.

БЕРЕЖІТЬ ВОДУ – ПІКЛУЙТЕСЯ ПРО МАЙБУТНЄ!