Випалювання сухої трави шкодить і людям, і навколишньому середовищу

Щорічно навесні з настанням теплої погоди люди починають облаштовувати свої подвір’я, прибирати на присадибних ділянках, дачах, спалюючи суху торішню траву, листя та сміття. Випалюють не лише у себе на дачних ділянках, городах, але й на полях, луках, поблизу лісових масивів, вздовж доріг. Люди, які так чинять або ж не розуміють усю небезпеку, до якої можуть призвести їхні дії чи просто ігнорують усі вимоги пожежної безпеки. На жаль, люди часто забувають, що за умов сухої та вітряної погоди вогонь швидко виходить з-під контролю і здатен наробити лиха. Наслідки таких пожеж невтішні: спалені господарчі будівлі, знищені вогнем гектари трави, луки, дерева тощо, матеріальні цінності, а в деяких випадках –  травмування та загибель громадян.
Випалювання сухої рослинності поблизу об’єктів нафтогазового енергетичного комплексу створює потенційну небезпеку виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та призводить до знищення біорізноманіття в екологічних системах. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання електроліній. А це призведе до відключення електропостачання населених пунктів.
Ніхто краще не подбає про нас і про наше навколишнє середовище, крім нас самих. Тож давайте дихати чистим повітрям, і милуватися луками та садками, а не згарищами. І не забуваймо, що Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність громадян за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.