Соціальний захист "чорнобильців"

Версія для друкуВерсія для друку

Соціальне забезпечення осіб постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи є одним із завдань  діяльності управління соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації.
Протягом  2018 року  відповідно до норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС мають право на безкоштовне забезпечення медикаментами за рецептами, в тому числі життєво необхідними медикаментами та зубопротезування. На зазначені потреби використано  кошти обласного бюджету  в сумі 123 134 грн.
Відповідно до «Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 року № 256, проводиться  відшкодування витрат за надані пільгові житлово-комунальні послуги громадянам району,  на дані потреби профінансовано кошти на загальну суму 9 847 733,33 грн.
Відповідно до «Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно – курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року № 854, у 2018 році оздоровлено в санаторно-курортних закладах 21 постраждалий  внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.
Сесією Полтавської обласної ради затверджено «Порядок надання грошової допомоги для компенсації вартості санаторно–курортних путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, розташованим на території Полтавської області, за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1».  У  2018 році послуги  із санаторно-курортного лікування за кошти обласного бюджету отримали 7 осіб на суму 47682 грн.
Програмою реалізації державної соціальної політики, спрямованої на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення «Турбота» виділено кошти на оздоровлення в санаторно-курортних закладах постраждалих  внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії.  У  2018 році санаторно-курортне лікування з районного бюджету отримали 4 особи віднесених до 1 категорії на суму 27 288 грн.
Проведено виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області 7 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до першої категорії,  інвалідність яких пов’язана з Чорнобильської катастрофою на загальну суму 5 145 грн.
Програмою реалізації державної соціальної політики, спрямованої на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення «Турбота» виділено кошти на проходження реабілітаційних послуг в комунальному некомерційному медичному підприємстві «Лікарня відновного лікування». Зазначену послугу отримало  2 ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до «Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно–курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року № 854, щорічна грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії у 2018 році виплачена 10 особам на суму 4810 грн.
На території Глобинського району проживає 33 вдови померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС, смерть яких не пов’язана ліквідацією аварії на ЧАЕС. Програмою реалізації державної соціальної політики, спрямованої на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення «Турбота»  виділено кошти на одноразову грошову допомогу 14 вдовам.
  Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018  № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян ” затверджено новий порядок встановлення статусу та видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  1 категорії та учасникам інших ядерних аварій  і  випробувань. На території Глобинського району проживає 221 постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії. Станом на 01.12.2018 опрацьовано 100% матеріалів справ які знаходяться на зберіганні в управлінні соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації, та зроблено необхідні запити до архівних установ, для підтвердження факту перебування у зоні відчуження вищевказаних громадян. У 2018 році видано посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії з вкладками 3 шт., 3 категорії -2 шт., вдови – 2 шт.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 238 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, перелік таких засобів» передбачено забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю. У 2018 році 1 постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії забезпечено протипролежневим матрацом. 
З нагоди 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації спільно з Глобинською районною організацією ВГО «Союз Чорнобиль України» у квітні проведено вручення продуктових наборів за рахунок коштів, передбачених Районною Програмою реалізації державної соціальної політики спрямованої на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення «Турбота» 2018-2021 роки, на суму 1600 грн. для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.  Було  надано 9 особам  одноразову матеріальну допомогу з районного бюджету на  загальну суму 4 750 грн.
В переддень вшанування учасників наслідків аварії на Чорнобильській катастрофі районною комісією прийнято рішення про надання одноразової грошової допомоги 18 ліквідаторам з Глобинського  району та трьом  прикутим до ліжка  особам надано грошову допомогу та вручено продуктові набори. Фінансування зазначених витрат проведено відповідно до  заходів  Районної Програми з  реалізації державної соціальної політики, спрямованої на посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення «Турбота» 2018-2021 роки.

Наверх ↑