Про стан виконання плану заходів Глобинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області з реалізації Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2017 рік

На виконання наказу Пенсійного фонду України від 25.04.2017 № 79 “Про Антикорупційну програму Пенсійного фонду України на 2017 рік”, наказу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 05.07.2017 №286 “Про впровадження Антикорупційної програми Пенсійного фонду країни на 2017 рік” наказом Глобинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 13.07.2017 №41 “Про впровадження Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2017 рік” затверджено план заходів  Глобинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області з релізації Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2017 рік”, на протязі 2017 року Глобинським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Полтавської області вживалися необхідні заходи з реалізації Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2017 рік відповідно до вимог законів України “Про запобігання корупції”, “Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки”.

Відповідно до плану заходів, з метою мінімізації корупційних ризиків, попередження корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією серед працівників управління, запобігання фактів нецільового та неефективного використання коштів Пенсійного фонду України, протягом звітного періоду в управлінні:

Керівниками структурних підрозділів управління постійно здійснюється моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно — правових актів, що регулюють діяльність управління, здійснюється їх систематичний перегляд, аналіз  та забезпечення відповідності чинному антикорупційному законодавству, передбачення конфлікту інтересів службових осіб управління, та за потреби вносяться пропозиції щодо необхідності їх перегляду, включаючи врегулювання механізмів контролю за прийняттям рішень про пенсійне забезпечення працівників управління та членів їх сімей, близьких осіб, з метою контролю, своєчасно вживаються заходи, спрямовані на запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Проводився моніторинг положень про структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників  з метою своєчасного приведення їх у відповідність до змін в антикорупційному законодавстві України та підзаконних актах.

Управлінням Фонду  у встановлені терміни забезпечено перевірку  достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного  та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

В управлінні Фонду м.Глобине та смт.Семенівка на стенді розміщено план заходів Глобинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області  з  реалізації Антикорупційної програми Пенсійного фонду України на 2017 р.

Постійно у встановленому порядку  проводиться оприлюднення інформації про закупівлі товарів, робіт і послуг та використання коштів Пенсійного фонду України, передбаченого законодавством.

З метою залучення громадськості до обговорення підсумків роботи управління, оцінки виконання покладених функцій, в громадській приймальні управління надається  відвідувачам лист-опитування

Повідомлень громадян, щодо корупційних порушень з боку працівників до управління Фонду не надходило.

В управлінні на постійному контролі знаходиться додержання  державними службовцями антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження спільної роботи близьких осіб.

На постійному контролі  проведення перевірок фактів подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єктами декларування, які працюють (працювали) в управлінні Фонду. Направлення повідомлень Національному агенству з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій в управлінні немає.

Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед працівників Фонду щодо дотримання норм антикорупційного законодавства. (16.08 проведено навчання на тему:  “Запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням”, 27.11.2017 проведено навчання на тему:  “Додаткові заходи здійснення фінансового контролю», «Особливості здійснення заходів фінансового контролю стосовно окремих категорій осіб», 07.12.2017 «Правила етичної поведінки».

Постійно ведеться моніторинг адміністративних витрат та аналіз причин їх зростання, зокрема на придбання товарів, робіт та послуг, оплати комунальних послуг та енергоносіїв.

Постійно здійснюється контроль за фінансуванням пенсійних виплат з метою недопущення надання переваг при спрямуванні коштів на об’єкти з виплати та доставки пенсій.

Протягом року 5 державних службовців пройшли навчання на тематичних короткострокових семінарах з питань запобігання корупції.

У листопаді п.р. проведено тестування працівників управління для визначення рівня знань антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу.

Вживаються заходи  та проводиться їх аналіз по стягненню заборгованості по платежах, адміністрування яких здійснюється управлінням. Своєчасно проводиться направлення виконавчих документів на примусове стягнення до органів державної виконавчої служби та контроль за їх виконанням.

Глобинське об'єднане управління

Пенсійного фонду України Полтавської області