Про соціальні гарантії у вигляді пільг на тверде паливо та скраплений газ у 2017 році

Механізм реалізації права громадян, які мають відповідне право за законом   на отримання пільги на придбання твердого палива  та скрапленого газу визначає Порядок надання пільг на  придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №77.  Відповідно до постанови  норми забезпечення твердим паливом для опалення житла  і скрапленим газом затверджуються обласною держадміністрацією з урахуванням граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу, затверджених Кабінетом Міністрів України.
16 березня 2017 року головою Полтавської обласної державної адміністрації прийнято розпорядження №151 «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом для надання пільг і житлових субсидій у 2017 році».
Інформуємо, що як і кожного року пільга надається за місцем реєстрації або фактичного проживання пільговика (за умови перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги) на підставі  заяви та довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення.  Розрахунок проводиться з урахуванням  відсоткової знижки  за пільговою  категорією,  підтвердженою  відповідним посвідченням, виходячи із вартості однієї тонни твердого палива та одного балона скрапленого газу на домогосподарство на рік. Граничні показники вартості палива та скрапленого балонного газу на 2017 рік затверджені на рівні 2 162,00 грн. за 1 тонну твердого палива та 216,2 грн. за 1 балон скрапленого газу.
Слід нагадати, що  відповідно до чинного законодавства  з 01.05.2016 року у разі призначення субсидії  пільги з оплати житлово-комунальних послуг  та придбання твердого палива і скрапленого газу у період її отримання не нараховуються.
З метою забезпечення своєчасності реалізації   свого права на пільгові послуги прохаємо всіх пільговиків зважено обдумати та  прийняти рішення  чим саме вони будуть користуватися в 2017 році: субсидією чи пільгою на тверде паливо та скраплений газ.
Документи   на пільги подаються до відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення райдержадміністрації ( м. Глобине, вул. Гагаріна,1 (кабінет №1), телефон: 25-1-04),  а для оформлення житлової субсидії – до відділу грошових виплат та компенсацій нашого управління:  (м. Глобине, вул. Центральна,283, телефони: 24-1-69, 24-9-37). Також можна звернутися  до селищної чи сільської ради за місцем проживання.

Заступник начальника управління –

начальник відділу персоніфікованого обліку С.В. Грицай