Про порядок проїзду в залізничному транспорті осіб з інвалідністю

Версія для друкуВерсія для друку

           Згідно  з  Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи або дітей з інвалідністю ( не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю),  мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

          Відповідно до зазначеного  Закону пільги особам з інвалідністю надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,  пенсійного посвідчення, в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), а також  у відповідних випадках вказано їх основні нозологічні форми захворювань (з  порушеннями зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату).

           За нормами постанови правління Пенсійного фонду від 25.03.2004 №4-1 «Про Порядок обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень в Пенсійному фонді України та його органах» у формі бланку пенсійного посвідчення проставляються відомості про групу, причину інвалідності та термін, на який встановлено інвалідність, незалежно від виду призначеної пенсіонеру пенсії.

           Пенсіонерам, які мають інвалідність з порушеннями слуху, зору та опорно-рухового апарату, в посвідченні після виду пенсії здійснюється відповідний запис (наприклад: «особа з інвалідністю 2 групи/загальне захворювання по зору»). Виготовлення посвідчень Фондом забезпечується у місячний строк.

             Таким чином, основним документом, на підставі якого особа має право на пільги, передбачені чинним законодавством, є пенсійне посвідчення із зазначенням групи інвалідності та терміну, на який інвалідність призначена. За отриманням такого посвідчення необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем реєстрації.                                                                                                                 

Документи   на пільги подаються до відділу персоніфікованого обліку управління соціального захисту населення райдержадміністрації ( м. Глобине, вул. Гагаріна,1 (кабінет №1), телефон: 25-1-04),  а для оформлення житлової субсидії – до відділу грошових виплат та компенсацій нашого управління:  ( м. Глобине, вул. Центральна,283, телефони: 24-1-69, 24-9-37). Також можна звернутися  до селищної чи сільської ради за місцем проживання. 

Наверх ↑