Послугами обласної служби зайнятості за два місяці поточного року скористалися близько 25 тисяч безробітних

Версія для друкуВерсія для друку

Протягом січня-лютого 2019-го послугами обласної служби зайнятості скористалися 24,9 тисячі безробітних осіб, що на 4 тисячі або 12,7 % менше, ніж за січень-лютий миулого року.
Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла порівняно з таким же періодом 2018-го на 3,8% і становила 3 тисячі. Кількість вакансій у базі даних регіональної служби зайнятості збільшилася на 21,2 % – майже до 15 тисяч одиниць.
Роботу отримали 5,2 тисячі людей
За сприяння обласної служби зайнятості одержали роботу 5,2, тисячі людей. Зокрема 3,2 тисячі (або близько 62%) працевлаштовані оперативно, до набуття статусу безробітного.
Троє людей отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.
На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 191 безробітного (за перші два місяця минулого року – 78), із них 55 осіб, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, та 136 осіб працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.
Понад 2 тисячі охочих заробили на громадських роботах
Фахівці обласної служби зайнятості забезпечили тимчасову зайнятість 2,2 тисячі громадян (торік у січні-лютому таких людей було 2 тисячі). Найпоширеніші види громадських робіт такі: інформування населення про субсидії, екологічний захист природного середовища, благоустрій і роботи з розчищення снігових заметів.
3,4 тисячі безробітних проходили профнавчання
Для того, щоб професійно-кваліфікаційний рівень шукачів роботи відповідав вимогам роботодавців, протягом січня-лютого 2019 року за направленням обласної служби зайнятості 3,4 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 1,7 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
18 осіб отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство».
20,5 тисячі мешканців області одержують допомогу по безробіттю
Станом на 1 березня 2019 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебували 23 тисячі безробітних. Із них 20,5 тисячі отримували допомогу по безробіттю.
За професійними групами серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представники найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг, а також держслужбовці, керівники, менеджери.
Вакансій у базі даних служби зайнятості побільшало
Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 березня поточного року порівняно з відповідною датою 2018-го збільшилася на 24,7% та становила 4,4 тисячі одиниць. У базі даних служби зайнятості також містилася інформація про 2,6 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Найбільшим попитом на ринку праці користуються робітники з обслуговування й експлуатації машин і устаткування, кваліфіковані робітники з інструментом.

Полтавський обласний центр зайнятості

Наверх ↑