Ліс – це безцінний дар природи

Версія для друкуВерсія для друку

В останнє десятиліття набуло значних обертів тенденція тотального вирубування захисних лісових насаджень.
Як відомо, полезахисні лісові смуги та захисні лісові насадження виконують переважно природоохоронні функції. Основним їх завданням є захист ґрунту, доріг, населених пунктів та ін. від засухи, вітру, ерозії, тощо, а також поліпшення кліматичних та гідрогеологічних умов місцевості. Захисні смуги лісів вздовж доріг та залізниць мають забезпечувати надійне збереження доріг і безпеку руху. Там, де лісосмуги  вирубуються, панує, наприклад, вітрова ерозія: вітри зносять висохлий родючий шар ґрунту, спричиняючи пилові бурі.
Тому шкода від неконтрольованих рубок захисних насаджень є колосальною щодо завданих збитків для навколишнього природного середовища.
 У той же час, ліси підтримують якість водних ресурсів, регулюють поверхневий і підземний стік води, а також допомагають знизити ризики лих пов’язаних з водою. Від того , як ми управляємо нашими лісовими насадженнями ,залежить якість води, яку ми п’ємо, наш захист від небезпечних природних явищ: зсувів, повеней та посухи, а також продуктивність наших земель.  Ліс сприяє збільшенню запасів підземних вод, зберігаючи вологу атмосферних опадів; завдяки лісові поверхневі води отримують рівномірне живлення підземними водами. Зменшуючи поверхневий стік, лісові насадження уповільнюють водну і вітрову ерозію ґрунтів.
Ліс служить притулком і місцем проживання для величезної кількості тварин і рослин, а для окремих видів – єдиним придатним середовищем проживання.
Проблема збереження лісових ресурсів актуальна завжди, а особливо – сьогодні, коли внаслідок антропогенного навантаження щодня погіршується екологічна ситуація.
Поряд з цим, ліси гинуть від пожеж, незаконної вирубки, природних катастроф та інших причин. Зменшення площ лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи і життєдіяльності всього людства.
З 1 січня 2019 року вступив в силу Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів", яким посилюється адміністративна та кримінальна відповідальність за незаконну порубку дерев.

Наверх ↑