Легальна праця - гарантія соціальної захищеності працівників

Версія для друкуВерсія для друку

На даний час виплата заробітної плати в «конвертах» та нелегальна робота стали нормою життя.
Багато сільськогосподарських підприємств певним чином  при проведенні польових робіт використовують працю найманих осіб, з якими у переважній більшості трудові відносини не оформлені належним чином. Найчастіше факти використання тіньової зайнятості виявляються під час проведення перевірок суб’єктів господарювання.
Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримає кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії.
Сьогодні працівники не бачать проблеми в отримані “тіньової” заробітної плати, так як до кишені надходять “чисті доходи”. Надаючи згоду працювати на таких  умовах, робітники самі позбавляють себе соціальних гарантій.
Тому, хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані. Вимагайте від своїх роботодавців укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте, чи перераховують за вас внески.
Також, наймані працівники можуть звернутися до управління Пенсійного фонду або зареєструватись на веб-порталі електронних послуг http://portal.pfu.gov.ua та отримати інформацію стосовно нарахованої заробітної плати та відрахувань до Пенсійного фонду.
 

Відділ забезпечення наповнення бюджету №2
фінансово-економічного управління
ГУПФУ в Полтавській області
 

Наверх ↑