Глобинському бюро правової допомоги три роки!

1 вересня 2019 року відділ «Глобинське бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відзначає три роки своєї діяльності.
Одним з ключових досягнень бюро правової допомоги є забезпечення доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги, що включає такі види правових послуг, як захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру.
Вторинну правову допомогу отримують ті, хто потребує цього найбільше відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»: малозабезпечені особи; люди з інвалідністю; учасники АТО/ОСС; внутрішньо переміщені особи; всі діти, жертви домашнього насильства та інші вразливі категорії громадян.
З моменту створення бюро правової допомоги – з 1 вересня 2016 року – за вторинною правовою допомогою звернулося 199 осіб. Інтереси 162 клієнтів у суді представляли юристи бюро а інтереси ще 37 громадян – адвокати, які надають БВПД на підставі контрактів.
Щодо клієнтів, яким була надана вторинна правова допомога працівниками Глобинського бюро правової допомоги, то протягом трьох років роботи було прийнято близько (80%) позитивних судових рішень, із них по малозабезпеченим особам (42% ), особам з інвалідністю (14%), ветеранам війни (16%), внутрішньо переміщеним особам (8%).
Важливим напрямком роботи бюро правової допомоги є надання безоплатної первинної правової допомоги, за весь період роботи було надано 2 328 консультацій, із них 1 721 безпосередньо проведено в бюро правової допомоги; ще 607 були надані під час роботи дистанційних та мобільних пунктів; за місцем проживання клієнтів (адресна правова допомога) надано ще 12 консультацій.
З метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги мешканців територіальних громад, фахівці бюро правової допомоги розробили та розповсюдили більше 1200 буклетів на правову тематику відповідно до інтересів цільової аудиторії та безпосередньо в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО». Адже правопросвітництво є першочерговим напрямом роботи системи безоплатної правової допомоги, яке здійснюється, у тому числі, в рамках вказаного проекту, тим більше що 2018-ий був роком його реалізації. Саме фахівці Глобинського бюро правової допомоги взяли участь у 334 правопросвітницьких заходах, використовуючи різні форми правової освіти: вуличне інформування, правові й виховні години, лекції, семінари, презентації, тренінги тощо.
Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103  на веб-сайті Координаційного центру з надання правової допомоги або ж звернутися до бюро правової допомоги за адресою: м. Глобине, вул. Центральна, 212. тел.: (05365) 25-0-25.

Начальник відділу «Глобинське бюро правової допомоги»
Максим Журенко