111

Чи включається до суми зарплати для цілей визначення доплати до мінімальної заробітної плати сума матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення со­ціально-побутових питань?

Згідно зі ст. З Закону про оплату праці мінімальна заробітна плата — це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за вико­нану працівником місячну (годинну) норму праці.

Матеріальна допомога на оздоровлення надається до щорічної відпустки, а матеріальна допомога на соц­побут — при настанні певних сімейних або інших обста­вин. Ці події не пов'язані з виконанням працівником місячної (годинної) норми праці.

Саме тому сума матеріальної допомоги не включа­ється до суми зарплати з метою визначення доплати до мінімальної заробітної плати.

Головний державний інспектор

Управління Держпраці

у Полтавській області                                                                           В. Ковтун