АЧС ЗНОВУ В НАШОМУ ДОМІ

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія (ДНПК) при Глобинській районній державній адміністрації (РДА) повідомляє населення району про те, що в приватному домогосподарстві с. Пустовійтово виявлено захворювання та загибель однієї свині із встановленим діагнозом - африканська чума свиней (АЧС). З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання ДНПК при РДА, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межу епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду. На виїздах із зони осередку с.Пустовійтово встановлено 4 пости із залученням працівників ветеринарної служби Полтавської області та працівників поліції із щодобовим чергуванням. Це не перший випадок захворювання виявлений на території району, так в 2016 році вже фіксувались 3 випадки АЧС  (с. Устимівка, с.Липове,с.Великі Кринки).

Починаючи з 2012 року дане захворювання прогресує на території України швидкими темпами: - 2012 - 1 випадок (1 - домашні), 2014 - 16 випадків (4 - домашні, 12 - дикі), 2015 - 40 випадків (34 - домашні, 5 - дикі, 1 - інфікований об’єкт), 2016 - 91 випадок (84 - домашні, 7 - дикі).

З початку нинішнього року випадки на захворювання АЧС виявлено практично у всіх областях України, так станом на 06.04.2017 року вже зафіксовано 63 факти (59 – домашні, 4 – дикі). З них найбільше 11 випадків в Полтавській області (Великобагачанський р-н 3, Чутівський р-н – 2, Лубенський р-н – 2, Шишацький, Котелевський, Карлівський та Глобинський р-ни по 1).

Африканська чума свиней (АЧС) — це висококонтагіозна гостра, інфекційна, вірусна хвороба свиней, є однією із найбільш небезпечних хвороб свиней, що характеризується високою смертністю та завдає значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби, та торгівельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

Місцевою владою спільно із ветеринарною службою докладається максимум зусиль, щоб не допустити розповсюдження хвороби по території району.

Знову ж таки наголошуємо на тому, що майже всі випадки АЧС в господарствах населення - це результат безконтрольного переміщення тварин, нехтування власниками тварин вимог чинного ветеринарного законодавства України.

Просимо жителів району у випадку загибелі в господарстві свиней, не проводити самостійний вивіз померлих тварин у не відведені для цього місця та несанкціоновані захоронення, а телефонувати до створеної робочої групи. Не залишайтеся байдужими та не сприяйте своїми діями розповсюдженню особливо небезпечної хвороби – африканської чуми свиней на території району.

На виконання п.19.1 Рішення № 4 від 05.04.2017р. засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Глобинській  районній державній адміністрації «Щодо встановлення карантину по АЧС в с.Пустовійтове» ,п.7.12 «Інструкції, щодо профілактики та боротьби з АЧС» зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 21.03.2014 р. № 363/25140 розділ 7 п.7.12, для оперативного проведення протиепізоотичних заходів з метою ліквідації захворювання на африканську чуму свиней в с. Пустовійтове Глобинського району та недопущення поширення збудника вказаної хвороби на території району, забороняється на  ринках м.Глобине та смт. Градизьк торгівля живими свиньми, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства.       Дозволяється забезпечення населення продуктами тваринництва (м»ясо,молоко,риба,птиця та продукція з них, яйця, мед) лише з обов’язковою наявністю супровідних ветеринарних документів (декларація виробника, ветеринарне свідоцтво чи ветеринарна довідка), в яких вказано про походження сировини чи продукції з благополучної щодо інфекційних хворобах твари та птиці.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія

при Глобинській районній державній адміністрації.