Звіт про виконання "антикорупційної програми Полтавської області на 2017 рік" за ІІІ квартал 2017 року

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28.02.2017 №110 «Про затвердження антикорупційної програми Полтавської області на 2017 рік» (зі змінами) Глобинська районна державна адміністрація направляє інформацію про проведену роботу.

Порядкова нумерація розділу, пункту

Стисла інформація про виконання

Розділ 1, пункт 1.1

З метою впровадження системного підходу до запобігання корупції на основі результатів аналізу корупційних ризиків протягом третього кварталу 2017 року у Глобинській райдержадміністрації проведено відповідну роботу:

- на засіданнях колегії райдержадміністрації:

28.08.2017 – «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в Глобинському районі за І півріччя 2017 року»;

28.08.2017 – «Про підсумки роботи з організації профілактики корупційних проявів серед посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування за І півріччя 2017 року».

- на нараді у голови райдержадміністрації:

24.07.2017 - «Про підсумки організації роботи із запобігання корупції в службі у справах дітей райдержадміністрації протягом І півріччя 2017 року»;

- на нараді у першого заступника голови райдержадміністрації:

15.09.2017 - «Про дотримання вимог антикорупційного законодавства».

Розділ 1, пункт 2.1

З метою створення ефективної системи фінансового контролю, Глобинською районною державною адміністрацією проведено роботу щодо доведення до суб’єктів декларування інформації про етапи системи подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Розділ 1, пункт 2.2

Протягом третього кварталу перевірка факту подання декларацій суб’єктами, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та декларацій кандидатів на зайняття вакантних посад суб’єктів декларування проводиться за необхідності.

Розділ 1, пункт 2.3

Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.09.2016 № 19 протягом звітного періоду не встановлено фактів неподання декларацій суб’єктами, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави за 2016 рік.

Розділ 1, пункт 2.4

Постійно проводиться робота по ознайомленню державних службовців Глобинської райдержадміністрації щодо порядку інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані, а також про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента.

Розділ 1, пункт 3

При призначенні на посаду державної служби,  особи ознайомлюються зі статтею 28 Закону України «Про запобігання корупції» та підписують попередження щодо недопущення виникнення потенційного та реального конфлікту інтересів. Також наголошується про адміністративну відповідальність у разі порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Розділ 1, пункт 4

При підготовці розпоряджень голови райдержадміністрації відділ юридичного забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації проводить аналіз відповідних документів з метою відповідності вимогам чинного законодавства.

Розділ 1, пункт 4.3

З метою недопущення корупційних проявів, пов’язаних з фінансуванням та ознайомленням зі змінами у бюджетному законодавстві фінансовим управлінням райдержадміністрації та управлінням Державної казначейської служби України у Глобинському районі Полтавської області проводяться наради із бухгалтерами місцевих рад.

Розділ 1, пункт 6

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації розміщено інформацію до відома громадян щодо можливості повідомлення про виявлені факти корупційних проявів.

Розділ 1, пункт 7

Проведення конкурсного відбору здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» (зі змінами).

Оголошення про проведення конкурсу на вакантну посаду державної служби та результати конкурсу оприлюднюється  на офіційних веб-сайтах Нацдержслужби та райдержадміністрації.

Відділом управління персоналом та організаційної роботи апарату райдержадміністрації проводиться прийом та перевірка документів, поданих кандидатами, на відповідність встановленим законом вимогам.

Конкурсні відбори проводяться з дотриманням принципів забезпечення рівного доступу, законності, прозорості та ефективного і справедливого процесу відбору.

Розділ 1, пункт 7.2

При проведенні співбесіди  з претендентами на зайняття посад державної служби, наголошується на дотриманні загальних правил етичної поведінки державних службовців, у тому числі щодо політичної нейтральності, неупередженості, компетентності та ефективності (статті 38, 40, 41, 42 Закону України «Про запобігання корупції»).

Розділ 1, пункт 7.3

На виконання  Указу Президента України від 03.10.1992 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» відділ юридичного забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації при розробці проектів розпоряджень голови райдержадміністрації робить висновок про необхідність проведення державної реєстрації відповідних розпоряджень та розміщення їх на офіційному веб-сайті для ознайомлення громадськості.