Звіт про роботу зі зверненнями громадян за І квартал 2016 року

Довідка
«Про підсумки роботи зі зверненнями громадян за І квартал 2016 року та виконання

відповідного Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008»

Робота зі зверненнями громадян у Глобинському районі протягом І кварталу 2016 року проводилася на виконання Конституції України, Закону України “Про звернення громадян” та Указу  Президента України від 07.02.2008 №109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, які визначають основні пріоритетні напрямки та завдання щодо задоволення законних прав та інтересів громадян на звернення.

Дане питання постійно знаходилося на особистому контролі у голови райдержадміністрації.
З метою належного контролю, питання про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2015 рік розглядалося на засіданні колегії 25 січня 2016 року, за результатами розгляду головою райдержадміністрації видано розпорядження від 25.01.2015 №32 «Про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2015 рік».
Відповідно до Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 розроблено план заходів на 2016 рік, на виконання якого проводиться робота.
Затверджено графіки особистого звітування голів місцевих рад та начальників відділів, управлінь райдержадміністрації, керівників підприємств, установ і організацій району у 2016 році.
Згідно із затвердженим графіком особистого звітування на  нарадах у голови райдержадміністрації заслухано 6 звітів: 11.01.2016 – начальника управління Пенсійного фонду України у Глобинському районі Грущенка Г.М.; 25.01.2016  – Святилівського сільського голови Любімової В.П.; 15.02.2016 – головного лікаря казенного закладу «Центру первинної медико-санітарної допомоги у Глобинському районі» Хавронюк В.Ю.; 29.02.2016 – Пузиківського   сільського голови Макайди І.М.; 14.03.2016 – начальника відділу культури, спорту і туризму райдержадміністрації Гури Л.М.; 28.03.2016 – Погребівського сільського голови Бойчич О.І.
Протягом  І кварталу 2016 року до райдержадміністрації надійшло 124 письмових та усних звернень громадян (у І кварталі 2015 року – 33). Колективних звернень з початку року отримано 9 за підписами 257 заявників (за І квартал 2015 року - 4 за підписами 270 заявників).
Порушені з початку року питання стосуються: соціального захисту – 84, аграрної політики – 7, комунального господарства – 7, транспорту і зв’язку – 5, охорони здоров’я –4, освіти –4, праці і заробітної плати – 2, фінансової, податкової, митної політики –1, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян – 1, культури та культурної спадщини, туризму –2, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту – 1,   діяльності органів місцевого самоврядування –2 та інших – 4.
Керівництвом району проведено 10 особистих прийомів громадян, під час яких надійшло 2 звернення (за І квартал 2015 року - 5 прийомів, під час яких звернення не надходили).
Головою райдержадміністрації та його заступником проведено 4 виїзні прийоми громадян, під час яких до керівництва району надійшло 5 звернень (за І квартал 2015 року  - 3 виїзні прийоми, під час яких звернення не надходили).
Протягом  І кварталу 2016 року проведено 2 «гарячі» телефонні лінії (20.01.2016 першим заступником голови райдержадміністрації Молодчином В.П., 16.03.2016  заступником голови райдержадміністрації Лісняком В.В.), під час проведення яких від жителів району надійшло 2 звернення (за І квартал 2015 року проведено 3«гарячі» телефонні лінії, звернення не надходили).
На  телефон довіри та телефон для людей з обмеженими фізичними можливостями надійшло 1 звернення (за І квартал 2015  звернення не надходили).
Перед органами державної влади вищого рівня, органами прокуратури та ЗМІ протягом І кварталу 2016 року порушено – 2 питання (у І кварталі 2015року – 3), що становить 1% (у І кварталі 2015 року – 9%) від загальної кількості звернень.
З початку року 96 із 124 звернень громадян (77%), надійшли до райдержадміністрації від Комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр» обласної ради.
Найбільше звернень надійшло з території Глобинської міської об’єднаної громади – 35, Градизької селищної ради – 22.
Найбільше громадян зверталося з території Глобинської міської об’єднаної громади – 147, Градизької селищної ради – 73, Федорівської сільської ради – 55.
Загальним відділом апарату райдержадміністрації проводяться  перевірки виконкомів місцевих рад та структурних підрозділів  райдержадміністрації щодо організації роботи зі зверненнями громадян.
За підсумками роботи зі зверненнями громадян в райдержадміністрації, відповідно до вимог Указу Президента України від 07.02.2008 року  №109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” щомісячно готуються інформаційно-аналітичні довідки, статистичні матеріали про стан надходження заяв і скарг до адміністрації, а також про роботу, що проводиться в даному напрямку. Ці матеріали доводяться голові райдержадміністрації для ознайомлення та вжиття необхідних заходів.
Особлива увага при складанні аналітичних довідок та доповідних записок приділяється аналізу причин, що породжують надходження колективних, повторних звернень та звернень громадян до вищих органів влади.
Структурним підрозділам райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування відповідальним працівником постійно надаються консультації, роз’яснення, практична та методична допомога щодо роботи зі зверненнями громадян.
На всі порушені питання було надано відповідні письмові та усні аргументовані роз’яснення.