У 2018 році ЄСВ буде нараховуватись та сплачуватись по-новому

Версія для друкуВерсія для друку

1 січня 2018 року наберуть чинності зміни внесені до Закону №2148 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», згідно з якими нарахування та сплата ЄСВ буде відбуватись по новому.

Насамперед зазначимо, що у  бюджеті на 2018 рік з 1 січня передбачено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні — 1762 грн, а мінімальна зарплата (МЗП) — 3723 грн. Адже саме на базі цих показників розраховується сума єдиного податку.

Таким чином, мінімальний страховий внесок з 01.01.2018 року становитиме – 819,06 грн (3723 х 22%).

Основні зміни в базі нарахування ЄСВ:

1.     зміниться максимальна база нарахування єдиного соціального внеску: була 25 розмірів прожиткового мінімуму, а стане 15 розмірів мінімальної заробітної плати;

2.     фермерські господарства також сплачуватимуть ЄСВ;

3.     підприємці, що отримують пенсію і фермери-пенсіонери звільняються від сплати ЄСВ за себе;

4.     ФОП – платники єдиного податку I групи більше не матимуть пільги на оплату половинної (0,5) ставки мінімального страхового внеску ЄСВ.

Нові зміни передбачають, що фізособи, які працюють по договору цивільно-правового характеру (ЦПХ), ФОП, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства — підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

Змінено і строки сплати єдиного внеску. Так, фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування; особи, хто провадять незалежну професійну діяльність та отримують доходи від цієї діяльності, а також члени фермерського господарства, будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.

Нагадаємо, що всі чотири групи, а також критерії перебування на єдиному податку залишаються в 2018 році незмінними.

 

Наверх ↑