Районна програма соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні у Глобинському районі на 2014-2017 роки.

Версія для друкуВерсія для друку

Районна програма

 

соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні у Глобинському районі на 2014-2017 роки.

 

ПАСПОРТ

 

Районної програми соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні у Глобинському районі на 2014-2017роки.

 

1.     Ініціатором розробленої Програми є управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації.

2.     Розробник Програми – управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації згідно розпорядження голови райдержадміністрації №320 від 22.10.2013р.

3.     Співрозробник Програми - територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації.

4.     Співрозробники – Манжеліївська сільська рада, Святилівська сільська рада.

5.     Відповідальний виконавець – управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації.

6.     Учасники  Програми – управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації, територіальний центр соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації, Манжеліївська сільська рада, Святилівська сільська рада.

7.     Термін реалізації Програми - 2014-2017 роки.

8.     Переліку місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми - районний бюджет.

9.     Загальний обсяг фінансових ресурсів -2 480 064 грн.

9.1.Коштів місцевого бюджету - 2 480 064 грн.

 

2. Визначення проблеми, на розвязання якої спрямована Програма

 

Відповідно Конституції України, Указів Президента України від 24 травня 2000 року №717/2000 «Про основні напрямки соціальної політики до 2004 року» від 3 січня 2002 року №8/2002 «Про компенсаційні заходи щодо поліпшення медичного обслуговування сільського населення на 2002-2005 роки», Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей» №2623-IV від 02.06.2005 року, Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» №1104-IV від 10.07.2003 року, доручення Міністерства праці та соціальної політики України «Про заходи щодо соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі в осінньо – зимовий період 2007-2008 років та на період надзвичайних ситуацій» №441/0/15-07/042 від 11.07.2007 року, розпорядження голови Глобинської районної державної адміністрації «Про створення соціальних ліжок для тимчасової реабілітації бездомних громадян №703 від 30.08.2007 року, з метою подовження реалізації пунктів заходів започаткованих та введених в дію районною програмою «Соціальний захист одиноких непрацездатних громадян похилого віку в Глобинському районі на 2008-2009 роки» виникла необхідність розроблення районної програми «Соціальний захист одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні в Глобинському районі на 2010-2013 роки», а також продовжити районну програму «Соціальний захист одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні в Глобинському районі на 2014-2017 роки» . Дана програма передбачає забезпечення повноцінного медико – соціального захисту одиноких громадян пенсійного  віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні, виступає частковим гарантом реалізації конституційних прав громадян у Глобинському районі.

Територіальним центром обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних  громадян  району  на дому обслуговується 1162 особи , крім того діє 3 будинки ветеранів колгоспної праці, які знаходяться на балансі сільськогосподарських підприємств сіл:, Пронозівка, Гриньки та будинок ветеранів с-ща Градизьк, знаходиться на балансі Градизької селищної ради.

З огляду неможливості охоплення обслуговування вдома одиноких престарілих, у зв’язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств, недостатністю фінансування медико – соціальних програм з державного бюджету та з метою посилення соціального захисту в районі на базі реорганізованих дільничних лікарень було створено сільські громадські організації в с. Святилівка, с. Манжелія, котрі на даний час функціонують.

Кошти, які будинки отримують від проживаючих становлять 75%  їх пенсії, які використовуються на утримання будинків та на потреби  проживаючих. 25% залишається безпосередньо проживаючим. Однак цих коштів недостатньо для забезпечення нормального функціонування будинків ветеранів. Саме тому виникла необхідність розробки і затвердження районної програми соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні у Глобинському районі на 2014-2017 роки.

 

3. Визначення мети Програми

Метою програми є :

-         виконання вимог чинного законодавства щодо поліпшення медико – соціального обслуговування сільського населення;

-         раціональне використання кадрового потенціалу медичних працівників лікувально – профілактичних закладів в сільській місцевості;

-         посилення соціального захисту одиноких громадян пенсійного віку, що проживають на території району, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні.

 

4. Перелік завдань і заходів програми та результативні показники.

 

Основними завданнями програми є:

-         забезпечення реалізації прав одиноких громадян пенсійного віку, що проживають на території району, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні на соціальний захист та медичну допомогу;

-         захист їх конституційних прав та інтересів;

-         покращення умов проживання у діючих зональних будинках ветеранів.

 

Заходи   програми:

 

1.      Продовжувати роботу Святилівського комунального підприємства «Ветеран» в напрямку належного утримання підопічних. Підтримувати в актуальному стані базу даних бажаючих та тих громадян, що потребують тимчасового або постійного догляду.

2.      Сприяти у функціонуванні соціальних ліжок для тимчасового проживання та  реабілітації бездомних громадян у Манжеліївській  СГО та Святилівському КП «Ветеран».

3.      Продовжувати роботу Манжеліївської сільської громадської організації «Милосердя» в напрямку належного утримання підопічних. Підтримувати в актуальному стані базу даних бажаючих та тих громадян, що потребують тимчасового або постійного догляду. 

4.      Обстежувати матеріально - побутові умови проживання одиноких громадян району з метою виявлення таких, що потребують тимчасового або постійного догляду в стаціонарних установах.

 

Впровадження та виконання програми дасть змогу подовжити забезпечення реалізації конституційних прав громадян, їх соціальний захист, втілити в життя пріоритетні напрямки діяльності держави.

 

5. Ресурсне забезпечення Програми

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми з районного бюджету  2 480 064 грн.

 

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми.

 

Контроль та координацію заходів щодо виконання  управління праці та соціального захисту населення Глобинської райдержадміністрації.

Відповідальний виконавець програми раз на рік готує та подає відділу економіки районної державної адміністрації узагальнену інформацію про стан виконання Програми.

 

 

 

Начальник управління                                                   Н.А. Шебедя

праці та соціального захисту населення

 

 

 

                                                                                                 Додаток №1

                                                         до районної  програми соціального

    захисту одиноких непрацездатних

    громадян похилого віку, бездомних    

    громадян та осіб, звільнених з місць

    позбавлення волі, які набули статусу

    бездомні у Глобинському

    районі на 2014-2017 роки

 

 

Зони обслуговування

зональних закладів тимчасового та постійного перебування одиноких непрацездатних громадян, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні по сільських радах Глобинського району

 

Місце знаходження закладу

Сільські ради зони обслуговування

с. Манжелія

Манжеліївська

Фрунзівська

Федорівська

Заможненська

Кринківська

с. Святилівка

Святилівська

Бугаївська

Броварківська

Пронозівська

Градизька

 

 

Начальник управління                                                   Н.А. Шебедя

праці та соціального захисту населення

 

 

 

 

Додаток №2.

Ресурсне забезпечення регіональної цільової районної програми соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні у Глобинському районі на 2014-2017 роки.

 

 

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Етапи виконання програми

Всього витрат на виконання програми

     1

     2

    3

   4

2014рік

2015рік

2016рік

2017рік

Обсяг ресурсів з районного бюджету

620016

620016

620016

620016

2 480 064

 

 

Начальник управління                                                    Н.А. Шебедя

 

 

Додаток №3

Напрямки діяльності та заходи регіональної цільової районної програми соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомні у Глобинському районі на 2014-2017 роки

 

№ п/п

Зміст заходу

Відповідальні за виконання

Термін виконання

Орієнтовні обсяги фінансування  (грн.) з районного бюджету

Святилівське комунальне підприємство «Ветеран»

1

Заробітна плата працівникам будинку ветеранів

Святилівське комунальне підприємство «Ветеран»

2014

2015

2016

2017

173678

173678

173678

173678

2

Нарахування на заробітну плату

Святилівське комунальне підприємство «Ветеран»

2014

2015

2016

2017

62923

62923

62923

62923

3

Оплата електроенергії

Святилівське комунальне підприємство «Ветеран»

2014

2015

2016

2017

20000

20000

20000

20000

4

Придбання топлива (вугілля, дрова)

Святилівське комунальне підприємство «Ветеран»

2014

2015

2016

2017

30000

30000

30000

30000

5

Придбання газових балонів

Святилівське комунальне підприємство «Ветеран»

2014

2015

2016

2017

10000

10000

10000

10000

6

Утримання соціальних ліжок

для бездомних (харчування, медичне обстеження, допомога в оформленні паспорта).

Святилівське комунальне підприємство «Ветеран»

2014

2015

2016

2017

3000

3000

3000

3000

 

 

Манжеліївська сільська громадська організація «Милосердя»

1

Заробітна плата працівникам будинку ветеранів

Манжеліївська сільська громадська організація «Милосердя»

2014

2015

2016

2017

153253

153253

153253

153253

2

Нарахування на заробітну плату

Манжеліївська сільська громадська організація «Милосердя»

2014

2015

2016

2017

56000

56000

56000

56000

3

Послуги за отримання заробітної плати

Манжеліївська сільська громадська організація «Милосердя»

2014

2015

2016

2017

162

162

162

162

4

Оплата водопостачання

Манжеліївська сільська громадська організація «Милосердя»

2014

2015

2016

2017

3000

3000

3000

3000

5

Оплата електроенергії

Манжеліївська сільська громадська організація «Милосердя»

2014

2015

2016

2017

22000

22000

22000

22000

6

Оплата за користування природнім газом

Манжеліївська сільська громадська організація «Милосердя»

2014

2015

2016

2017

83000

83000

83000

83000

7

Утримання соціальних ліжок для бездомних ( харчування, медичне обстеження, допомога в оформленні паспорту).

Манжеліївська сільська громадська організація «Милосердя»

2014

2015

2016

2017

3000

3000

3000

3000

 

 

 

 

Начальник управління                                  Н.А.Шебедя

ДолученняРозмір
pro_stan_vikonannya_programi_za_2016_rik.pdf177.63 КБ
zvit_pro_vikonannya_programi_za_2017_rik.pdf176.87 КБ
Наверх ↑