Публічний звіт голови Глобинської райдержадміністрації В.І.Данилевського за підсумками роботи у 2017 році

Версія для друкуВерсія для друку

 Завдяки  спільним  зусиллям управлінь, відділів та структурних  підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, які працювали у напрямку вирішення нагальних економічних і соціальних проблем в районі протягом 2017 року вдалося досягти низки  позитивних  результатів.

Злагоджена співпраця всіх гілок влади на території району стала запорукою розвитку економіки району, посилення соціального захисту населення, піднесення добробуту, духовності і культури.

З метою  систематичного та всебічного висвітлення діяльності Глобинської районної державної адміністрації і оперативного інформування населення про основні події соціально-економічного та суспільно-політичного життя району, протягом 2017 року на офіційному веб-сайті райдержадміністрації, у районній газеті «Зоря Придніпров’я», в ефірі районного радіомовлення «Голос Глобинщини» оприлюднювалися матеріали з нагоди державних та професійних свят, пам’ятних дат, висвітлювалася оперативна інформація щодо проведення нарад, колегій, засідань комісій, консультативно-дорадчих органів та ін., надавалися консультації з питань соціального захисту різних категорій населення, публікувалися оголошення та повідомлення різноманітної тематики тощо.

Опрацювання документів є важливою складовою в роботі районної державної адміністрації. Протягом 2017 року головою райдержадміністрації видано 509 розпоряджень  з основної діяльності, що  на 22 документи менше, ніж  протягом 2016 року, з них: 19 видані на  виконання документів органів влади вищого рівня, 7  – за результатами засідання колегії райдержадміністрації.

          Із загальної кількості виданих розпоряджень голови райдержадміністрації  найбільше  розпоряджень, що стосуються земельних питань – 208 (41,6 %), із  соціальних питань – 66 (13%), із питань фінансів та виділення коштів – 45 (8,8%),  із питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної та взаємодії з правоохоронними органами – 59 (11,6%),  з питань житлово-комунального господарства – 7 (1,4 %),  з інших питань – 136 (26,7%).

За звітний період для розгляду в райдержадміністрацію надійшли  14 звернень  депутатів різних рівнів: 5 звернень народних депутатів України, 2 звернення депутатів обласної ради, 7 звернень депутатів сільських рад.  Відповіді  про результати  вирішення питань, що порушувалися  у зверненнях, надсилались у терміни, визначені чинним законодавством.

Протягом 2017 року надійшло 28 запитів на публічну інформацію, що на 17 менше ніж у 2016 році.

У своїй діяльності районна державна адміністрація  велику увагу приділяє роботі із зверненнями громадян. Всього з початку  року до райдержадміністрації надійшло 333 письмових та усних звернень громадян за підписами 1370 заявників. Колективних звернень - 22 за підписами 1059 заявників.

Керівництвом райдержадміністрації проведено 51 особистий та 7 виїзних прийомів громадян. На особистих прийомах побувало 28 осіб. Під час виїзних прийомів звернулося 5 заявників.

Проведено 11 «гарячих» телефонних ліній, під час проведення яких від жителів району отримано 2 звернення.

На  телефон довіри та телефон для людей з обмеженими фізичними можливостями надійшло 10 звернень.

Переважна більшість звернень стосуються: соціального захисту – 193, аграрної політики – 44, комунального господарства – 39, транспорту і зв’язку – 7, охорони здоров’я – 7, освіти – 11, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту – 3 та інші.

Перед органами державної влади вищого рівня та органами прокуратури протягом 2017 року порушено – 42 питання.

Протягом 2016 року дохідна частина бюджету району по забезпеченню виконання власних доходів виконана на 141 % - при плані 65,6 млн.грн. фактично надійшло 92,4 млн.грн.

Районний бюджет на 2017 рік було затверджено своєчасно в установлені терміни з урахуванням змін у Бюджетному та Податковому кодексах України.

З початку 2017 року отримано кошти субвенцій із державного бюджету на загальну суму 242 975,4 тис. грн., в т.ч. субвенції на соціальний захист і соціальне забезпечення – 168 877,9 тис. грн., субвенції на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 785,3 тис.грн., освітньої – 38 685,7 тис. грн. та медичної – 34 626,5 тис. грн.

Також протягом 2017 року районний бюджет отримав з обласного бюджету, Глобинського міського бюджету, селищного та сільських бюджетів 14 969,7 тис.грн. інших субвенцій та 2 911,5 тис.грн. субвенції на утримання об’єктів спільного користування.

Майно спільної власності територіальної громад міста, селища та сіл Глобинського району передане районною радою в оперативне управління відділу освіти, сім’ї та молоді, сектору культури, спорту і туризму, відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, центральній районній лікарні, територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Глобинській районній комплексній ДЮСШ. На даний час в районній комунальній власності перебуває 332 об’єкти.

Укладено 49 договорів по оренді будівель і приміщень районної комунальної власності, загальною площею 2181,79 м2.

Станом на 1 січня 2018 року за здачу в оренду майна отримано до районного бюджету 97,2 тис. грн.

З метою вирішення кадрових проблем у медичній галузі району районною радою, Погребівською та Пронозівською сільськими радами було ініційовано придбання житла для молодих лікарів. І відповідно до «Програми забезпечення житлом лікарів Глобинського району на 2017-2020 роки» депутатами було прийнято рішення про виділення коштів на придбання будинку в селі Погреби та будинку з земельною ділянкою 0,25 га в селі Пронозівка для лікарів КЗ «Центр ПМСД у Глобинському районі». Житлоперебуває в належномустані.

За звітний період вживалися практичні заходи для фінансової та матеріальної підтримки соціально незахищених категорій громадян.

Зокрема, на виконання заходів районної Програми "Турбота" на 2014-2017 роки рішеннями сесій районної ради виділено 1 992.1 тис. грн., в т.ч. за рахунок коштів районного бюджету 1 186,1 тис. грн., коштів субвенцій з міського бюджету 651,1 тис. грн., коштів іншої субвенції з обласного бюджету 154,8 тис. грн.

Зокрема, у 2017 році з районного бюджету виділялися коштина пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом окремих категорій громадян; на надання адресної допомоги громадянам району; на оздоровлення чорнобильців другої категорії; на забезпечення проведення громадських робіт та інше.

На реалізацію заходів районної Програми соціального захисту одиноких непрацездатних громадян похилого віку у 2017 році рішеннями сесій районної ради за рахунок як районного бюджету, так і субвенцій з міського та сільських бюджетів на фінансування Манжеліївської СГО «Милосердя» та Святилівського КЗ «Ветеран» було виділено 1 001,2 тис. грн.

Особлива увага в минулому році була спрямована на оздоровлення демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та інших категорій громадян. На дані цілі, відповідно до районної Комплексної Програми використано 140,4 тис. грн., в тому числі 70,6 тис. грн. коштів районного бюджету та 69,8 тис. грн. коштів обласного бюджету.

Всього видатки на соціальний захист населення за звітний період склали 179 886,0 тис. грн. або 98,6% до плану.

Щороку збільшуються обсяги видатків на галузь охорони здоров’я, і в 2017 році фактичний обсяг видатків на галузь становив 61 931,7 тис. грн., що на 12 640,1 тис. грн.більшепорівняно з початковим планом.

     У 2017 році проведено цілий ряд заходів, направлених на покращення надання медичної допомоги жителям Глобинського району.

Так для Глобинської ЦРЛ протягом 2017 року виділені додаткові кошти на капітальні видатки в загальному розмірі 1052,3 тис. грн. Кошти спрямовувались як з районного бюджету, так і обласного, міського, селищного та сільських бюджетів.

Зокрема, за рахунок коштів районного бюджету придбано стоматологічні установки в села Зубані та Погреби, для Глобинської ЦРЛ придбано електрокардіограф, комп’ютери, мікроскоп біологічний та лабораторні меблі.

За рахунок субвенції з Глобинського міського бюджету придбано медичне обладнання та меблі на загальну суму 143,0 тис.грн.

З обласного бюджету, за рахунок Фонду розвитку територій, виділено 400,0 тис.грн. на капітальний ремонт даху лікувального корпусу Глобинської ЦРЛ в с. Великі Кринки. Кошти освоєні в розмірі 332,3 тис.грн.

Вперше за багато останніх років, за рахунок субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток в Глобинській ЦРЛ замінено вікна на загальну суму 1 452,0 тис.грн. Виготовлення проектно-кошторисної документації та співфінансування робіт забезпечено за рахунок коштів районного бюджету.

За рахунок реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Глобинською ЦРЛ у 2017 році отримано медичне обладнання на загальну суму 1 371,4 тис.грн., зокрема установою отримано дві системи ультразвукової діагностики, апарат штучної вентиляції легень, дефібрилятор.

Крім того, протягом 2017 року за рахунок власних доходів районного бюджету та залишку медичної субвенції обсяг поточних видатків Глобинської ЦРЛ збільшено на 2 305,8 тис.грн., а це і заробітна плата з нарахуваннями, і пільгові медикаменти, і продукти харчування та інші видатки.

Не залишаються осторонь уваги районної влади і проблеми первинної медичної допомоги.

Так, порівняно з початковим планом на 2017 рік, обсяг видатків на центр первинної медико-санітарної допомоги у Глобинському районі протягом року збільшено на 7 767,5 тис. грн., в т.ч. на капітальні видатки – 2 007,2 тис.грн.

Продовжуючи розпочате у 2016 році покращення матеріально-технічного забезпечення амбулаторій сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів, протягом звітного періоду також вдалося частково оновити матеріально-технічну базу закладів первинної медичної допомоги.

Так спільними зусиллями районної ради та Бугаївської, Пустовійтівської і Федорівської сільських рад у 2017 році придбано автомобілі для відповідних сімейних амбулаторій. На ці цілі з районного та сільських бюджетів було виділено 987,4 тис.грн.

Протягом 2017 року в рамках реформи системи первинної медичної допомоги вдалося забезпечити сімейних лікарів району сучасною комп’ютерною технікою. На ці цілі за рахунок різних бюджетів було виділено 229,4 тис.грн.

Також у звітному періоді за рахунок коштів районного бюджету (119,0 тис.грн) та міського бюджету (68,0 тис.грн.) виділено кошти на придбання вимірювачів очного тиску, що значно покращить якість діагностики офтальмологічних захворювань.

Крім того, придбано електрокардіографи у Великокринківську та Горбівську АЗПСМ. Кошти на їх придбання виділено Кринківським сільським та районними бюджетами.

За рахунок реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Центром первинної медико-санітарної допомоги протягом 2017 року отримано медичне обладнання на загальну суму 2 324,8 тис.грн., зокрема установою отримано: 13 дефібриляторів, 15 добових моніторів артеріального тиску та інше обладнання.

Якість наданих медичних послуг залежить не тільки від матеріально-технічного забезпечення медичного закладу, а й від побутових умов, в яких проводиться лікування пацієнтів. За рахунок коштів Фонду розвитку територій Полтавської області районному бюджету виділена субвенція на капітальний ремонт ЗемлянківськогоФАПу на суму 245,0 тис.грн. Співфінансування відповідного капітального ремонту забезпечено за рахунок коштів районного бюджету у розмірі 159,0 тис.грн та Землянківського сільського бюджету у розмірі 100,0 тис.грн.

На контролі постійно перебувають проблеми функціонування освітньої галузі району, визначення невідкладних і перспективних напрямків розвитку освіти.

         На придбання паливно-мастильних матеріалів для підвезення учнів виділено 1 012,9 тис грн. за рахунок субвенцій з селищного та сільських бюджетів.

         Крім того, для забезпечення харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, малозабезпечених дітей, дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування за рахунок коштів субвенцій з селищного та сільських бюджетів виділено 1 992,8 тис. грн.

         Значна увага в районі приділяється оздоровленню школярів: на оздоровлення дітей пільгових категорій з районного бюджету виділено 199,9 тис. грн.

         На умовах співфінансування з обласного та районного бюджетів у 2017 році було передбачено 302,0 тис.грн. на часткову оплату путівок до дитячих оздоровчих закладів. Відповідно до цих заходів оздоровлення отримали 73 дитини.

         Протягом 2017 року загальний обсяг капітальних видатків, проведених по загальноосвітніх навчальних закладах становить 4 325,6 тис.грн., при планових показниках 4 447,6 тис.грн.

         Зокрема, за відповідний період за рахунок різних бюджетів придбано обладнання довгострокового користування на загальну суму 750,8 тис.грн., в тому числі:

  • різного роду господарське обладнання для Броварківської, Великокринківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Святилівської, Федорівської загальноосвітніх шкіл та Заможненського, Пузиківського, Радалівського і Петрівського НВК;

  • інтерактивний та мультимедійний комплекси для Градизької гімназії;

  • комп’ютери для Івановоселищенської ЗОШ та Пузиківського НВК, принтер для Радалівського НВК, ноутбук для Петрівського НВК;

  • газовий котел для Веселодолинської та Великокринківської ЗОШ І-ІІ ступенів;

  • спортивні тренажери для Бугаївської ЗОШ.

За рахунок Фонду розвитку територій області придбано мультимедійні комплекси для Градизької ЗОШ № 2 та Пронозівської ЗОШ, інтерактивний комплексдля Бугаївської ЗОШ, дитячий та спортивний майданчик для новоствореного Радалівського НВК.

На капітальний ремонт загальноосвітніх навчальних закладів за рахунок різних джерел фінансування у 2017 році витрачено 3 574,8 тис.грн.

Здійснено часткові капітальні ремонти (в тому числі з заміни вікон) у Градизькій гімназії, Градизькій ЗОШ № 1, Бугаївській, Великокринківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Веселодолинській, Зубанівської, Погребівській, Пронозівській, Пустовійтівській, Федорівській загальноосвітніх школах, Обознівському, Радалівському навчально-виховних комплексах.

За підтримки депутатів Полтавської обласної ради здійснено капітальні ремонти Веселодолинської, Зубанівської, Манжеліївської, Пустовійтівської та Федорівської загальноосвітніх шкіл. Бюджетні призначення на ці капітальні ремонти склали 1 090,0 тис.грн.

Також, із Фонду розвитку територій області виділено 1 млн. грн. на реконструкцію будівлі під дитячий садок у с. Бугаївка.

Завдяки соціальному партнерству, агропромхолдингом «Астарта-Київ» побудовано дитячий садок та спортивний майданчик у с. Пузикове.

За рахунок коштів районного бюджету, з метою зменшення споживання енергоносіїв, здійснено реконструкцію системи опалення районного центру дитячої та юнацької творчості. На ці цілі з районного бюджету у 2017 році виділено 379,9 тис.грн.

На умовах співфінансування з районного бюджету та Куп’єватівського сільського бюджету у 2017 році виділено кошти у розмірі 325,0 тис.грн. на реконструкцію котельні Куп’єватівської ЗОШ. Тепер опалення відповідної школи можна здійснювати і за рахунок альтернативних енергоносіїв.

Також за рахунок коштів районного бюджету виготовлена проектно-кошторисна документація на заміну вікон у Градизькій гімназії та Великокринківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

За ініціативи районної влади та за підтримки народного депутата України Сергія Капліна Полтавському обласному бюджету виділена субвенція з державного бюджету на суму 2 119 тис.грн., за рахунок якоївже проведено заміну вікон у відповідних навчальних закладах.

Всього додатково з районного бюджету та інших місцевих бюджетів на утримання та розвиток закладів освіти було виділено 14 192,7 тис.грн. В тому числі на заробітну плату працівників 3 272,8 грн., нарахування на оплату праці 829,1 тис. грн.

Протягом 2017 року вдалося зберегти, і навіть пришвидшити темпи покращення матеріально-технічної бази закладів культури.

Так після ремонту у 2016 році гримувальних кімнат Глобинського РБК, у 2017 році виділені кошти в розмірі 24,8 тис.грн. на їх облаштування меблями та іншим приладдям.

Для Глобинського РБК у 2017 році також виділені кошти для поточного ремонту приміщення цієї установи на загальну суму 154,3 тис.грн.

Для танцювального колективу Глобинського РБК «Астарта-Зорецвіт» придбано взуття для виступів на суму 28,0 тис.грн. Сценічний одяг для відповідного колективу придбано за рахунок спонсора – агропромхолдингу «Астарта-Київ».

Також у зв’язку з незадовільним станом даху Глобинського РБК, виготовлена проектно-кошторисна документація по його реконструкції. Кошти виділені в сумі 70,2 тис.грн. Проведення ж самої реконструкції, у зв’язку з високою вартістю робіт, заплановано на 2018 рік.

Не були обділені увагою у 2017 році і зональні будинки культури у селищі Градизьк та селі Великі Кринки.

Так для Градизького ЗБК протягом звітного року виділені кошти для поточного ремонту спортивної зали на суму 137,0 тис.грн. та 10,0 тис.грн. на придбання мультимедійного проектора.

Для Великокринківського ЗБК у 2017 році за рахунок коштів районного бюджету виділено 50,0 тис.грн. на придбання штор та килимового покриття, за рахунок субвенції з Кринківського бюджету придбано мультимедійний проектор на суму 24,0 тис.грн.

З обласного бюджету за рахунок Фонду розвитку територій Полтавської області виділено 300,0 тис.грн. на капітальний ремонт фасаду Великокринківського ЗБК. На співфінансування даного проекту за районного бюджету виділено 100,5 тис.грн., за рахунок Кринківського сільського бюджету – 368,0 тис.грн.

Також у 2017 році виділені кошти у розмірі 283,6 тис.грн. на поточний ремонт Градизької дитячої музичної школи.

         За рахунок коштів сільських бюджетів у 2017 році оновлено матеріально-технічні бази сільських будинків культури та клубів на суму 629,1 тис. грн., зроблено капітальні ремонти закладів культури – на суму 1 415,5 тис. грн.

Прийнята і діє районна комплексна Програма профілактики правопорушень на 2016-2020 роки, на виконання заходів якої у 2017 році виділено 120,0 тис. грн.; діяла районна Програма антитерористичних заходів на 2017 рік (виділено 100тис.грн.).

У 2018 році Глобинська районна державна адміністрація спільно із Глобинською районною радою та місцевими радами району продовжуватиме роботу направлену на покращення рівня життя населення району.

Наверх ↑