Про виконання заходів районної Програми розвитку малого підприємництва на 2018-2020 роки

На  виконання  заходів районної  Програми  розвитку  малого  підприємництва на 2018-2020 роки  в   районі  створений і  працює  дорадчо-консультаційний  орган - Рада  підприємців, при райдержадміністрації  створена та  діє Координаційна  рада  з  питань  розвитку  підприємництва. Протягом І півріччя 2018 року проведено 2 засідання.
           Органами влади здійснюється інформаційно-ресурсна підтримка бізнесу. В засобах  масової  інформації, на  семінарах  в  Глобинській районної філії Полтавського обласного центру зайнятості, податковій  інспекції, пенсійному  фонді, райдержадміністрації  систематично надаються  консультації  громадянам  щодо здійснення  підприємницької  діяльності. Роз’яснення  стосуються  спрощених  методів оподаткування  доходів  від  підприємницької  діяльності, вибору  ставок  оподаткування, впровадження   нових  форм  соціальної  та  фінансової  підтримки  підприємців, реєстрації  та  видачі дозволів.
Сектор економічного розвитку та торгівлі  райдержадміністрації інформує  суб’єктів  підприємницької  діяльності  з  питань  проведення  виставок,  ярмарків, конкурсів бізнес-проектів,  навчання.
Працівниками  податкової  служби  проводяться  семінари, засідання «круглих столів» щодо актуальних питань з оподаткування, друкуються  матеріали в районній газеті «Зоря Придніпров’я». Створено Центр обслуговування платників податків, у якому надається повний спектр адміністративних послуг.
У Глобинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості працює  консультаційний  пункт  по  наданню  інформації  щодо  механізму  реєстрації  підприємницької  діяльності. Протягом І півріччя  2018 року послугами  Консультаційного пункту скористалося  12 осіб.
Районни відділом  культури, спорту  та  туризму  проведені  заходи  щодо  започаткування  сільського  зеленого  туризму. На  даний  час  розроблені  туристичні  маршрути, зроблено  інвентаризацію  готельних  закладів, осель  зеленого  туризму. В районі   працює  туристична  база  «Сонячна».
У  районі  діє Дорадча  служба  для  підтримки  розвитку  села  та Асоціація  фермерів,  куди  суб’єкти  підприємницької  діяльності можуть  звертатися з  питань   придбання  сільськогосподарської техніки  та  запчастин, засобів  малої  механізації, нафтопродуктів, застосування нових технологій.
Програмою розвитку малого підприємництва на 2018-2020 роки передбачається фінансова підтримка малого підприємництва на 2018 рік в сумі 30 000 грн. На сьогодні розроблений Порядок фінансування бізнес-проектів суб’єктів малого підприємництва. Оголошення про фінансову підтримку бізнес-планів оприлюднено на сайті райдержадміністрації.
Для застосування механізму державно-приватного партнерства  пропозицій від суб’єктів господарювання не надходило.
На веб-сторінці райдержадміністрації створено реєстр з 8 об’єктів державного нерухомого майна, що пропонується для надання в оренду суб’єктам господарювання.
Постійно оновлюється база даних вільних земельних ділянок, які можна запропонувати інвесторам для реалізації інвестиційних проектів. На даний час їх 14.
Спеціалістами Глобинської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості проведено 29 адресних семінарів для безробітних з   орієнтації на  підприємницьку діяльність:
- 24 семінарів на тему  «Як розпочати  свій  бізнес» (взяли участь 702 особи);
- 2 семінари  з питань організації зеленого туризму (взяли участь 81 особа);
- 3 навчальних семінарів «Ефективне ведення сільського господарства»
  (взяли участь 55 осіб).
При секторі економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації постійно працює «гаряча» телефонна лінія для звернень суб’єктів підприємницької діяльності. За звітний період звернень не надходило.