Про виконання Плану заходів з реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства у 2013 році

Версія для друкуВерсія для друку

На виконання Плану заходів щодо реалізації у 2013 році в Полтавській області Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 09.09.2013 №397,  повідомляємо, що протягом  2013 року на засіданнях Громадської ради при райдержадміністрації було розглянуто наступні питання:  «Про підсумки соціально-економічного розвитку Глобинського району у 2012 році та виконання районного бюджету за 2012 рік», «Про екологічну ситуацію  на території Глобинської міської ради», «Про реалізацію в районі нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича», «Конституція України: від декларацій до гарантій», «Про стан  та підсумки реалізації у 2012 році районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки», «Про екологічну ситуацію на території Градизької селищної ради», «Про стан реалізації медичної реформи у Глобинському районі», «Впровадження альтернативних видів палива у бюджетних закладах району», «Про екологічну ситуацію на території Кринківської сільської ради», «Євроінтеграція: реальність та перспективи», «Про програму соціально-економічного розвитку Глобинського району у 2014 році».  Окрім того, органами виконавчої влади Глобинського району постійно проводяться консультації з громадськістю з актуальних питань життєдіяльності району. Так, протягом року було проведено громадське слухання на тему «Публічне представлення звіту про виконання районного бюджету за 2012 рік»; засідання «круглих» столів з питань: «Основні завдання соціальної політики в Україні на сучасному етапі  (у рамках відзначення Всесвітній день соціальної справедливості)», «Соціальне, пенсійне, медичне забезпечення ветеранів війни, воїнів-афганців, військовослужбовців»,  «Роль жінки у суспільному житті району», «Про ініціативи Президента України Віктора Януковича, спрямовані на покращення соціального захисту ветеранів війни», «Взаємодія влади та бізнесу, сприяння підприємницькій діяльності на Глобинщині», «Про проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», «Про надання населенню субсидій  для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг», «Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про стан реалізації у Глобинському районі Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», «Євроінтеграція: реальність та перспективи», «Про суспільно-політичну ситуацію в районі»; відбулися зустрічі керівництва району з громадськістю - членами РО ВГО «Союз Чорнобиль України», з обдарованою молоддю, з представниками релігійних організацій, із багатодітними сім'ями району, з членами РО ветеранів України; вивчення громадської думки у січні та лютому ц.р.
На виконання Закону України «Про волонтерську діяльність» повідомляємо, що у 37 загальноосвітніх школах району організовано волонтерські загони (всього -  810 волонтерів), які здійснюють посильну допомогу 400 інвалідам, ветеранам війни, одиноким  престарілим людям. У рамках акцій «Допоможи бабусі, дідусеві», «Людяність у нелюдяний час», «Чисте подвір’я», «Доброго ранку, ветеране!», операцій «Турбота», «Твори добро» волонтери постійно надають допомогу майже 200 сім’ям ветеранів війни та одиноким престарілим по господарству, доставляють продукти харчування з магазинів, ліки з аптек, проводять години родинного спілкування, вітають зі святами. До Дня Перемоги волонтери провели акцію по вшануванню ветеранів «Георгіївська стрічка». У рамках операцій «Пам’ятник», «Обеліск»   волонтерські загони взяли активну участь в упорядкуванні обелісків, могил невідомих солдатів, воїнів-інтернаціоналістів, здійснювали привітання ветеранів війни і праці, одиноких престарілих вітальними листівками, концертами. Роз’яснювальну роботу серед ровесників волонтери проводять з питань відмови від шкідливих звичок, бережного ставлення до природи, поширення правових знань, пропаганди здорового способу життя. Волонтери внесли значний вклад в озеленення населених пунктів в рамках двомісячника озеленення та благоустрою. Ними висаджено більше 1200 дерев та кущів.
Волонтерські загони тісно співпрацюють з соціальними робітниками територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  Глобинської райдержадміністрації. Зокрема,  для жителів місцевих Будинків ветеранів готують привітання до свят, виготовляють сувеніри, прибирають територію. Окрім того, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації до волонтерської діяльності залучено 864 осіб, з яких 10 – молодь, 64 – пенсіонери. Види соціальних послуг, які надаються волонтерами: допомога по веденню домашнього господарства, допомога в обробленні присадибної ділянки, допомога в оформленні різного виду документів, організація та проведення масових заходів. Чисельність громадян, обслужених  волонтерами протягом поточного року,  - 2245 осіб.

Наверх ↑