Про правовий та соціальний захист військовослужбовців-учасників антитерористичної операції

Саме цьому питанню було присвячене спільне засідання Громадської ради при райдержадміністрації та Громадської ради при районній раді, яке відбулося 27 травня за участі досить широкого кола осіб. Серед учасників наради, насамперед, - демобілізовані із зони проведення АТО -  відважні чоловіки, герої, які не шкодуючи власного життя, здоров’я, стали на захист територіальної цілісності та незалежності України; а також голова райдержадміністрації Василь Вакуленко, його перший заступник Володимир Молодчин, керуючий справами апарату районної ради Андрій Москаленко, голови територіальних громад району, керівники установ та організацій, причетні до реалізації на теренах Глобинщини питань правового і соціального захисту учасників АТО. Провела засідання заступник голови Громадської ради при райдержадміністрації Галина Мацак.
Вичерпну інформацію, конкретні відповіді, поради та консультації надали: заступник райвійськкома Михайло Осадчук, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Шебедя, директор районного Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Олена Швець, директор районного центру зайнятості Олександр Мороз,  головний спеціаліст-юрисконсульт відділу Держземагентства у Глобинському районі  Петро Шутько, головний лікар Центру ПМСД Валентина Хавронюк.
Як виявилося у ході засідання, найактуальнішими на сьогодні для учасників АТО є питання отримання землі для індивідуального житлового будівництва, ведення садівництва і городництва, як це гарантує законодавство України. По-перше, на територіях місцевих рад залишилося обмаль земель запасу, по-друге, оформлення власності на землю займає значний проміжок часу.
Волонтери звернулися до присутніх не забувати, що на сході держави продовжують перебувати наші бійці, і їм, на превеликий жаль, не вистачає продуктів харчування, одягу. Та й самі волонтери відчувають скруту у забезпеченні  транспортом, пально-мастильними матеріалами. Тож, як і раніше, для вирішення цих питань потрібна допомога громади, районного керівництва.
Голова райдержадміністрації Василь Вакуленко запевнив присутніх, що місцева влада постійно тримає у полі зору питання, які так чи інакше пов’язані із захистом учасників АТО, дотриманням норм чинного законодавства щодо надання пільг, субсидій, оздоровчих послуг, виділення землі, працевлаштування, матеріальної допомоги тощо. І закликав до подальшої тісної співпраці у цьому напрямку громадськість, демобілізованих військовослужбовців, управлінців.