Приховування нещасних випадків - причини та наслідки

Версія для друкуВерсія для друку

Незважаючи на роз’яснювальну та профілактичну роботу серед роботодавців та працівників, яка проводиться на підприємствах, приховування нещасних випадків на виробництві, несвоєчасне розслідування, перекручування обставин ще мають місце.

Деякі роботодавці з різних причин намагаються приховати інформацію про нещасний випадок, інші – просто не знають про необхідність проведення розслідування.
В останньому випадку причиною є недосвідченість керівників.
Відповідно до ст. 10 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 " Роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок (крім випадків, передбачених пунктом 37 цього Порядку), зобов'язаний:
1) протягом однієї години передати  з  використанням  засобів зв'язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок згідно з додатком 2:
- Фондові за місцезнаходженням підприємства,  на якому стався нещасний випадок;
- керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві кількох профспілок - керівникові профспілки, членом якої є потерпілий, а у разі відсутності профспілки – уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці);
- керівникові підприємства, де працює потерпілий, якщо потерпілий є працівником іншого підприємства;
- органові державного пожежного нагляду за місцезнаходженням підприємства у разі настання нещасного випадку внаслідок пожежі;
- закладові державної санітарно-епідеміологічної служби, який здійснює санітарно-епідеміологічний нагляд за підприємством (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння);
2) протягом доби утворити комісію у складі не менш як три особи та організувати проведення розслідування.
Роботодавець зобов'язаний створити належні умови для роботи комісії (забезпечити приміщенням, засобами зв'язку, оргтехнікою, автотранспортом, канцелярським приладдям), компенсувати витрати, пов'язані з її діяльністю, а також залучених до роботи експертів, інших спеціалістів та сприяти роботі комісії з метою своєчасного і об'єктивного проведення розслідування нещасного випадку".
Певна кількість роботодавців шляхом приховування нещасного випадку намагається уникнути перевірок, не хоче відповідати за причини. Вони не усвідомлюють того, що нез'ясовані та не усунуті причини можуть призвести  до повторювання подібних випадків.
Працівники, які не знають про свої права, або не бажають конфлікту з роботодавцем через залякування чи «подачку», в майбутньому залишаються сам на сам зі своєю бідою.
Під час відвідування підприємств, на нарадах та семінарах представники Фонду доводять інформацію про порядок призначення страхових виплат та компенсацій потерпілим, роз’ясніють порядок дій роботодавця при настанні нещасного випадку.
Захист інтересів людини праці, профілактика виробничого травматизму – головна мета діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Телефони відділення з питань роботи з роботодавцями та з питань охорони праці на підприємствах, розслідування та ведення обліку нещасних випадків, призначення та здійснення страхових виплат, соціальних послуг Фондом потерпілим на виробництві
тел.(факс) 05365 27030, 05365 26555
моб.тел. 050 045 36 81, 096 190 45 35

Страховий експерт з охорони праці відділення

ВДФССНВ ПЗУ у Глобинському районі

Яременко Д.А.

Наверх ↑