Пам'ятка керівнику підприємства про попередження та недопущення отруєння бджіл під час застосуванням пестицидів

Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво» та «Інструкції щодо попередження ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» (затвердженої   Наказом Головного державного інспектора ветиренарної  медицини  30 січня 2001 рік  № 9, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2001 року № 131/5322), фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин (ЗЗР) для обробки с/г культур, зобов'язані  не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки  сповіщати органи місцевого самоврядування,  населення цієї місцевості (радіо, преса, об'яви, подвірні обходи), пасічників,  пасіки яких розташовані в радіусі 7 км від оброблюваних площ про проведення застосування пестицидів. При цьому необхідно вказати:
1)     точну дату обробки;
2)     територію і культури;
3)     назву препарату;
4)     форму і методи застосування;
5)     ступінь токсичності і строки ізоляції бджіл.

Встановлювати  спеціальні попереджувальні знаки безпеки на полях з указаною датою обробітку с/г угідь, особливо стосується обробітків  гороху інсектицидами.  Не допускати обробку квітучих медоносів і  пилконосів під час масового льоту бджіл.
При використанні  авіації  Замовник авіаційно-хімічних робіт, за 3 доби до початку авіаційних обробок, повинен здійснити такі запобіжні заходи:

а) проінформувати  населення  даної  місцевості  через  засоби  масової  інформації (радіо, пресу, телебачення)  про місце, строки, термін  проведення  обробок  пестицидами  і агрохімікатами;  про заборону ближче  1 км від місця обробок здійснювати сільськогосподарські та інші роботи, випасати тварин; про необхідність вивезення пасік до іншого місця медозбору на відстані понад  5 км від місць проведення авіаційних обробок сільськогосподарськи культур пестицидами, на період до 5 діб;

б) встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки з вказівкою кінцевого строку очікування на відстані 300 м від оброблюваних ділянок, а також дорогах, які ведуть до сільгоспаеродрому або вертодрому.
В разі не дотримання чинних вимог законодавства керівник сільськогосподарського підприємства несе адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з пунктами 6.2.1., 6.2.11, ДСП 8.8.1.2.001-98 та розділу 5 Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів та агрохімікатів в народному господарстві від 18.12.1996р., № 382.

Управління фітосанітарної безпеки
ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області