Організація охорони праці у сільському господарстві

Основною задачею заходів і засобів по охороні праці в сільському господарстві є створення для працівників здорових і безпечних умов праці, попередження та профілактика виникнення професійних захворювань, нещасних випадків і аварій, пов’язаних з виробничими процесами в сільському господарстві, тобто захист працюючих від впливу шкідливих і небезпечних факторів – фізичних, хімічних, біологічних та психофізіологічних.

Агропромислове виробництво характеризується наявністю цілого ряду негативних факторів, які вже стали традиційними: старіння основних фондів, зростаюча кількість фізично зношеного та морально застарілого обладнання, машин та механізмів, не відповідність безпечним умовам праці, постійне збільшення кількості робочих місць, що не відповідають вимогам нормативно - правових актів з охорони праці, не забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту, значне послаблення трудової та виробничої дисципліни.

У виробничій діяльності кожного сільгосппідприємства збирання врожаю зернових культур - особливо відповідальний період. Від чіткої організації жнив напряму залежить ефективність господарювання підприємства. Збирання врожаю - найбільш травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві, що обумовлено перенасиченістю і перенапруженням праці.

Нещодавно, відділення разом з відповідальними особами за стан охорони праці господарств ТОВ "Лан-Агро" та ТОВ "Агро-Сула" побували на полях, на яких проходили зернозбиральні роботи в с. Шушвалівка та м. Глобине.

Слід зауважити, що під час проведення робіт по збиранню врожаю на цих підприємствах був належний рівень стану охорони праці. Роботи проводились на сучасній техніці закордонного виробництва з усіма необхідними вимогами, працівники забезпечені засобами індивідуального захисту, навчені та проінструктовані з питань охорони праці, поля облаштовані засобами пожежогасіння.

Такий стан охорони праці можливий лише за особистої уваги керівника ТОВ "Агро-Сула" Яременко Катерини Михайлівни,  ТОВ "Лан-Агро" Писанки Олега Івановича, а також інженера з охорони праці ТОВ "Лан-Агро" Радченка Івана Володимировича.

З прийняттям обмежень на перевірки багато підприємств району знизило вимоги до стану охорони праці в своїх господарствах, вважаючи, що контролюючі органи не мають права перевірити. Але таке відношення до охорони праці закінчується тільки одним – травмуванням працівників, а іноді зі смертельними наслідками.

Якщо для роботодавця пріоритетом є життя і здоров'я людей, які працюють на підприємстві, якщо він постійно покращує умови праці, приділяє увагу побутовим умовам, забезпеченню спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту– тоді ймовірність виробничого травматизму та професійного захворювання буде меншою. Тому не чекайте, коли станеться нещасний випадок на підприємстві, щоб змусити вас виконувати вимоги законодавства про охорону праці, самостійно дбайте про життя та здоров'я найманих працівників!

Ще раз хочеться зауважити, що на базі відділення виконавчої дирекції Фонду організована робота консультативного центру з надання консультацій з питань впровадження системи управління охороною праці та відомчого контролю, навчання та підвищення рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці, пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці тощо.

Страховий експерт з охорони праці відділення

ВДФССНВ ПЗУ у Глобинському районі

Яременко Д.А.