На порядку денному – робота закладів культури та благоустрій населених пунктів району

21 червня члени Громадської ради при райдержадміністрації зібралися на чергове засідання, аби обговорити стан справ у галузі культури Глобинщини та дізнатися про напрямки роботи з благоустрою та озеленення населених пунктів району. Про це громадських активістів інформували начальник відділу культури, спорту і туризму райдержадміністрації Людмила Гура і начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Валентин Стьожка.
Не секрет, що наш район з давніх-давен славиться своїми культурними надбаннями. І в наш час працівники цієї галузі намагаються тримати високу марку. Задля цього проводиться безліч культурно-освітніх заходів. Детально зупинилась практично на кожному з них Людмила Гура. Але більше було акцентовано на проблемах, які сьогодні надокучають культпрацівникам. У ряді закладів не доведено до кінця ремонтні роботи, відсутній відомчий транспорт, незмога постійного опалення приміщень сільських закладів культури, неможливість придбання музичних інструментів, звукопідсилювальної апаратури та ін. Всі ці негаразди – через недостатнє фінансування, - наголосила виступаюча.
Недофінансування додає проблем і в сфері благоустрою. Це стосується системи санітарної очистки населених пунктів, благоустрою кладовищ, сміттєзвалищ, проведення паспортизації, забезпечення спецтранспортом тощо. Не дивлячись на це, є і певні напрацювання, - запевнив присутніх Валентин Стьожка. І навів такі дані: протягом півріччя упорядковано 30 га парків, скверів, алей; ліквідовано 39 стихійних сміттєзвалищ;висаджено 1250 дерев та 125 кущів; впорядковано 2,5 тис. кв.м газонів і 5,2 тис.кв.м квітників та ін.
Заслухавши інформацію виступаючих, члени Громадської ради прийняли ряд рекомендацій, покликаних вплинути на ситуацію в сфері культури та в питаннях проведення благоустрою.