Кременчуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області

ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з охорони праці. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з охорони праці, вводиться систематичний інструктаж працівників і всього персоналу, вводиться в штат інженер з охорони праці, а якщо це не є можливим, то його функції бере на себе або дублює начальник підрозділу, зміни, майстер або бригадир. На жаль, це різко знижує якість контролю за дотриманням охорони праці. Але навіть це не може повністю запобігти так званому "людському фактору". Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме, коли знижується увага працівника. Це як правило відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою. На жаль, через недбальство виконавця робіт, правила охорони праці, часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.
В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.
В 2017 році тиждень  охорони праці проходить під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».
Звертаюся до керівників всіх підприємств, інженерів з охорони праці, звичайних працівників – будьте пильними, дотримуйтеся правил з охорони праці, дбайте про безпеку праці на своєму підприємстві, робочому місці, як у власному домі, і позитивні результати вашої роботи не змусять себе чекати.
Бережіть себе і нехай вас береже Господь від лиха та нещасть!

Начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві

та професійних захворювань України у Глобинському районі Тамара Стеценко