Географічні відомості

Версія для друкуВерсія для друку

 

Глобинський район розташований у південній частині Полтавської області, на лівому березі р. Дніпро, за 50 км від Кременчука, 120 км від обласного центру (м. Полтава), 270 км до м. Києва. Площа району – 2,47 тис. км2, або 8,5% від території області. Район межує з Великобагачанським, Козельщанським, Кременчуцьким, Решетилівським, Семенівським і Хорольським районами Полтавської області. На півдні його територію омивають води Кременчуцького водосховища, по якому Глобинський район межує зі Світловодським районом Кіровоградської області та Чигиринським і Чорнобаївським районами Черкаської області.
У східній частині району з півночі на південь протікає річка Псел, у південно-східній частині – її притока, річка Хорол. По території району протікають також річки Кагарлик, Крива Руда, Омельник та інші, які в багатьох місцях перетворилися на болта або пересохли.
Глобинський район лежить у межах Придніпровської низовини в лісостеповій зоні. Ґрунти переважно чорноземні. З розвіданих корисних копалин є  глина, пісок, торф. У районі – Устимівський дендрологічний парк (державного значення) та заповідні об'єкти місцевого значення – Манжеліївський заказник і гора Пивиха.
Територію Глобинського району пересікають автотраса Дніпропетровськ-Київ та залізниця Кременчук-Ромодан. Автомобільних шляхів – 445,9 км, в т.ч.: республіканського значення – 86,7 км, обласного – 48 км.

Наверх ↑