До відома страхувальників та застрахованих осіб!!!

До відома страхувальників та застрахованих осіб!!!

Із настанням холодів суттєво зростає рівень тимчасової непрацездатності населення, що безпосередньо залежить від збільшення кількість захворювань, пов’язаних із гострими респіраторними вірусними інфекціями, переохолодженням, травмами внаслідок падіння під час ожеледиці.

Фонд соціального страхування України (далі – Фонд), що компенсує застрахованим особам (працюючим громадянам) втрачений заробіток із шостого дня тимчасової непрацездатності за весь період хвороби до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності, зацікавлений в ефективному та цільовому  використанні свої коштів. Варто зазначити, що Фонд також компенсує застрахованим особам втрачений заробіток за період догляду за хворою дитиною або членом сім’ї, починаючи з першого дня догляду.

Саме від сумлінності та компетентності роботодавців (страхувальників) залежить фінансова стабільність Фонду та, відповідно, повнота і вчасність отриманого застрахованими особами матеріального забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року          № 957 внесено зміни до бюджету Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) на 2019 рік, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 року № 16. Витрати Фонду за статтею видатків “матеріальне забезпечення та соціальні послуги” збільшено на 1,37 млрд грн, загалом вони складають 14,344 млрд грн проти 12,974 млрд грн у попередній редакції. Виконавча дирекція Фонду направила на фінансування матеріального забезпечення всі наявні ресурси з метою забезпечення застрахованих осіб належними їх виплатами у стислі терміни.

Враховуючи ситуацію, що склалася, а також з метою зняття соціальної напруги рекомендуємо страхувальникам проводити в максимально скорочені терміни виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, зокрема, одразу після отримання фінансування від робочих органів виконавчої дирекції Фонду, особливо щодо допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами.

Хорольське відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Полтавській області