Держава гарантує - Фонд виконує

Версія для друкуВерсія для друку

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві - це система державного соціального страхування, яка повною мірою захищає інтереси як роботодавців, так і потерпілих на виробництві. На сьогоднішній день роботодавці позбавлені непомірного тягаря виплат на відшкодування шкоди. Всі їхні фінансові зобов'язання вичерпуються сплатою єдиного страхового внеску. Усі виплати страхових сум беруть на себе робочі органи Фонду.

Запобігти нещастю простіше, аніж ліквідовувати його наслідки.

З метою попередження та недопущення випадків травмування, відділенням проводиться профілактична робота . Ця робота направлена на пропаганду безпечних і нешкідливих умов праці, участь у проведенні профілактичних та інших заходів, направлених на запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням , іншим випадкам загрози застрахованих, викликаних умовами праці та надання роботодавцю практичної допомоги.

У 2016 році працівниками відділення взято участь у 5 нарадах, проведено засідання 1 круглого столу, прийнято участь у розробленні профілактичних заходів на 6 підприємствах.

Відділення приймає участь у навчанні та перевірці знань з питань охорони праці, де особлива увага звертається на дотримання працюючими вимог безпечного ведення робіт та створення їм належних умов праці. Роз’яснюємо працівникам їхні дії, якщо стався нещасний випадок на виробництві, а також їхні права на соціальний захист. З початку року складено 67 протоколів засідання комісій з перевірки знань з питань охорони праці. На достатньому рівні такі навчання проводяться в філіях «Глобинська» та «Градизьк» ТОВ СП «НІБУЛОН».

Метою проведення профілактичної роботи відділення є намір інформувати громадськість і підвищувати її обізнаність. Громадяни мають право розраховувати на те, що держава пояснюватиме їм їхні права та обов’язки, якщо цього з певних причин не може зробити роботодавець.

З метою пропаганди опубліковано статтю в районній газеті, 8 статей на сайті Глобинської РДА, щомісяця виготовляється інформаційний бюлетень та розповсюджується серед суб’єктів господарювання.

Важливим завданням є і робота в комісіях з розслідування нещасних випадків на виробництві, визначення обставин, причин нещасних випадків та відповідальних осіб, розроблення заходів щодо запобігання нещасним випадкам. Так за 2015 рік у районі сталось 9 нещасних випадків на виробництві, з них 4 страхових випадки ( в т.ч. 1 зі смертельним наслідком, 1-груповий випадок), 3 випадки смерті на виробництві. Протягом 2016 року сталось 4 нещасних випадки, з них 1 страховий, 2 випадки смерті на виробництві. Основними причинами настання цих випадків були дорожньо-транспортні пригоді на дорогах (шляхах) загального користування (2 особи постраждалих), невиконання вимог інструкцій з охорони, особиста необережність потерпілих праці –  падіння при пересуванні.

Станом на 01.04.16 в області було зареєстровано 54 страхових нещасних випадки, зареєстровано 1 повідомлення про професійне захворювання, по Україні зареєстровано 1140 нещасних випадків, у порівнянні з І кварталом 2015 року кількість страхових нещасних випадків збільшилась на 5,6% .

На обліку у відділенні перебуває 155 справ постраждалих від нещасного випадку, в т.ч.: інвалідів І гр.-1 ос. ІІ гр.13 ос. ІІІ гр.83, якім проводяться належні страхові виплати. По Україні здійснюється нарахування щомісячних страхових виплат 219 тис. потерпілих (членам їх сімей).

Щорічно відділення фінансує первинне та планове лікування 2-3 осіб.

За 2015 рік надано 5 потерпілим санаторно-курортні путівки та оплачено проїзд до санаторного закладу, 9 інвалідів забезпечені  протезно -ортопедичними виробами . Інваліду І групи сплачуються кошти на постійний сторонній догляд в та на побутове обслуговування .

Інваліди четвертий рік взяли активну участь у відбірковій обласній спартакіаді «Сила духу», та посіли ІІ місце з бомбаскету, ІІІ місце з гирьового спорту.

Начальник відділення ВДФССНВ ПЗУ

у Глобинському районі

Стеценко Т.М.

 

Наверх ↑