Безпека праці має бути найвищим пріоритетом в діяльності будь-якого підприємства, установи чи організації, а профілактика - її ключем

Версія для друкуВерсія для друку

Кожний день у світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничо обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків складають нещасні випадки зі смертельним наслідком і близько 1,7-2 мільйонів смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями.

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також для того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.
Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.
В 2015 році День охорони праці проведено під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці». Ця тематика вибрана не випадково. Привертається увага саме до проблем культури охорони праці, яка для нас нібито і не міф, але ще й не реальність.
На превеликий жаль, за існуючих в Україні досить низьких економічних показників, а відтак і низького рівня життя, у переважної більшості населення наразі інші пріоритети - як нагодувати сім'ю, як вижити. Тому про культуру охорони праці згадують нечасто. У таких умовах головна роль у впровадженні культури охорони праці на виробництві має належати керівникові, який має зрозуміти, що охорона праці це не збитки при реалізації працеохоронних заходів, а вигідний внесок у розвиток підприємства.
Проте, важко змусити працівника дотримуватися правил безпеки, його потрібно навчити. У цьому допоможе система внутрішнього стимулювання охорони праці. Йдеться не тільки про покарання за порушення правил безпеки (штрафи, позбавлення премії, дисциплінарне покарання), а й про види заохочень за сумлінне ставлення та вирішення питань з охорони праці - це відповідна оплата праці, премії, винагороди для тих, хто тривало працює без травм і аварій, не допускає порушень правил та норм особистої та колективної безпеки, бере активну участь у здійсненні заходів щодо підвищення рівня охорони праці на підприємстві.
Методи пропаганди безпечної праці (використання наочної агітації, методів переконання, стимуляції) також скеровані на посилення мотивації працівника до безпечної праці та підвищення його професійного рівня.

Начальник відділення ВДФССНВ ПЗУ у Глобинському районі                            Т.М.Стеценко
 

Наверх ↑