Аналітична інформація про стан виконання антикорупційного законодавства у Глобинській районній державній адміністрації за перше півріччя 2018 року

Версія для друкуВерсія для друку

Основою роботи у Глобинській районній державній адміністрації з організації профілактики корупційних проявів звітного періоду є Закони України «Про запобігання корупції», розпорядження  голови обласної державної адміністрації від 15.03.2018 № 204 «Про затвердження антикорупційної програми Полтавської обласної державної адміністрації на 2018 рік» (зі змінами).

Робота з профілактики та протидії корупційним проявам серед державних службовців органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування району протягом  2018 року була організована і проводилась відповідно до правових актів антикорупційного характеру.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 24.04.2018 №145 « Про затвердження антикорупційної  програми Глобинської районної державної адміністрації на 2018 рік» затверджена антикорупційна  програма Глобинської районної державної адміністрації  на 2018 рік. На виконання даного розпорядження структурними підрозділами райдержадміністрації забезпечено розроблення та затвердження внутрішніх планів щодо запобігання та протидії корупції.

Райдержадміністрація у взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними та контролюючими органами здійснювала організаційні та практичні заходи, спрямовані на профілактику та зниження корупції з боку державних службовців, органів виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування району а саме:

- 29.01.2018 на засіданні колегії райдержадміністрації розглядалось питання «Про підсумки роботи з організації профілактики корупційних проявів серед посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування протягом 2017 року на виконання  Закону України «Про запобігання корупції».

- 26.02.2018   на засіданні колегії райдержадміністрації заслухане питання «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в Глобинському районі за 2017 рік».

на нараді  у першого заступника голови райдержадміністрації:

  •  20.02.2018 «Щодо декларування доходів державних службовців та  посадових осіб органів місцевого самоврядування за 2017 рік».

- 23.04.2018 «Про організацію роботи з профілактики корупційних проявів серед посадових осіб органів виконавчої  влади та місцевого самоврядування протягом  2018 року».

- 14.05.2017 на нараді у голови райдержадміністрації розглядалось питання «Про підсумки організації роботи із запобігання проявам  корупції у відділі освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації протягом І кварталу 2018 року».

На засідання колегій та нарад у голови райдержадміністрації запрошувались керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району, голови місцевих рад району, представники ЗМІ.

Підготовлено та проведено 2 наради для державних службовців райдержадміністрації та посадових осіб органів місцевого самоврядування району з питань  профілактики корупційних проявів.

На нарадах обговорювались питання щодо виконання вимог чинного Закону України «Про запобігання корупції», Методичних рекомендацій з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, наказу Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 №158 «Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування», виконання частини другої статті 49 Закону України «Про запобігання корупції» та «Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій» затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 06 вересня 2016 року № 19 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 листопада 2016 року за № 1479/29609, щодо проведення перевірки своєчасності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суб’єктами декларування, а також особами, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у 2017 році.

Постійно та систематично проводиться робота щодо профілактики корупційних проявів у структурних підрозділах райдержадміністрації, так, протягом І півріччя 2018 року на нарадах та семінарах  в управліннях, відділах та секторах райдержадміністрації дані питання розглядалися 35 раз.

Протягом звітного періоду на засіданнях виконавчих комітетів, сесіях рад та службових нарадах питання профілактики корупційних проявів серед посадових осіб органів місцевого самоврядування розглядалися  96 раз.

У звітному періоді проведено 6 перевірок структурних підрозділів райдержадміністрації щодо організації роботи з питань запобігання та виявлення корупції.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації виявлено факт несвоєчасного подання щорічної декларації за 2017 рік працівника управління,  про що направлено повідомлення від 13.06.2018 № 2396/ 1-2 до Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання особою, уповноваженою на виконання функцій держави згідно форми та повідомлено листом Глобинську районну державну адміністрацію.

Протягом лютого-березня 2018 року проводилась роз’яснювальна робота серед державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо заповнення  декларацій  осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Так, 20.02.2018 проведено нараду з працівниками районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування щодо заповнення та подачі електронних декларацій. Особлива увага приділялась питанню отримання електронного цифрового підпису, без якого неможливо зареєструватися в системі та подати декларацію. Також  на нараді наголошувалось на термінах подачі електронних декларацій та відповідальності у разі зазначення завідомо недостовірних відомостей.

  При призначенні на посади державної служби проводиться перевірка достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами 3 і 4 статті 1 Закону України «Про очищення влади». Станом на 25.07.2018 у 2018 році перевірку пройшов 1 державний службовець.

  У засобах масової інформації постійно оприлюднюється інформація з метою інформування населення про комплексні заходи протидії корупції, які організовуються та проводяться у районі. Протягом звітного періоду забезпечено оприлюднення 2 антикорупційних публікацій та виступів у ЗМІ.

Проводиться подальша робота щодо наповнення рубрики «Запобігання проявам корупції» на веб-сайті райдержадміністрації.

Наверх ↑