Відповідно до пункту 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р.

Згідно з положенням статті 43 Конституції України, право на працю, включає право також на належні, безпечні та здорові умови праці, а відповідно до ст. 153 Кодексу законів про працю України забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на роботодавця.

Держава гарантує право на пільги та компенсації працівникам, які працюють на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів.

Державна служба України з питань праці нагадує: допуск працівника до роботи без офіційного працевлаштування – заборонено! Штраф за таке порушення становить 111690 гривень за кожного нелегально працюючого. Тому радимо роботодавцям не практикувати виплату заробітної плати в “конвертах”. Тільки офіційне працевлаштування забезпечує гідні умови праці, достойну заробітну плату, належну пенсію в майбутньому та добробут для України.

Згідно зі ст. 188 КЗпП не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років. Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років.

З липня стартує медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування медичних закладів первинної допомоги - поліклінік, амбулаторій, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти. Держава розпочинає фінансувати ці медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» - платитиме саме тому лікарю, тому медзакладу, до якого людина звернулась за допомогою. Людина підписує декларацію з лікарем, якому довіряє, держава – сплачує за її обслуговування у цього лікаря. На сьогодні понад 9 мільйонів українців вже обрали свого лікаря і підписали з ним декларацію.

Консолідовані зусилля правоохоронних і фіскальних органів зупинять нелегальні товарні потоки до країни. Це захистить інтереси національних виробників і наповнить бюджет

20 червня на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр презентував програму «Україна без контрабанди», яка триватиме до 1 січня 2019 року. Заходи, які мають зупинити нелегальний імпорт, погоджені з усіма силовими відомствами. Спільні дії правоохоронців і контролюючих органів дозволять ефективніше і швидше покінчити із тіньовими схемами на митниці.

З 1 травня 2018 року в Україні діє нова програма житлових субсидій. Вона є більш адресною і соціально справедливою. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали.

Однак, за два місяці в суспільстві з’явилося чимало міфів навколо програми субсидій. Сьогодні розвінчуємо найбільш поширені.

1. Кажуть, що субсидію тепер не дають безробітним?

«Цей Закон – вагомий крок на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції. Це наш стратегічний курс і найближчим часом маю намір закріпити його в Конституції», - заявляє Президент Петро Порошенко. Глава держави привітав українців з прийняттям Закону «Про національну безпеку України».

«За чотири роки практично з нуля ми створили одну із найкращих армій Європи, яка міцно тримає оборону на Сході України і всього континенту», - сказав Петро Порошенко.

Сонячні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян у вільний час виїздить за місто: на дачу, до води, до лісу. На жаль, на відпочинку не всі люди дотримуються правил поведінки у лісі – така легковажність може стати причиною пожежі. Аби не сталося неприємностей Глобинський РС ГУ ДСНС закликає громадян під час дозвілля у лісовій, чи парковій зоні не забувати дотримуватися вимог пожежної безпеки!

Зокрема, при розведенні багаття необхідно розчистити місце, а після відпочинку – обов’язково загасити його та засипати землею (чи залити водою).

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку - це відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.