111

Звернення депутатів Глобинської районної ради до релігійних громад та священнослужителів Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Глобинського району

Надання Україні Вселенським Патріархом Варфоломієм Томосу на автокефалію створило можливість для відновлення історичної справедливості, ліквідації розколу в українському православ’ї та реалізації права нашого народу на єдину помісну православну церкву.

Зараз, коли триває гібридна війна РФ проти України, коли гинуть найкращі сини українського народу, боронячи свою рідну землю від російських загарбників, не підлягає поясненню, а тим більше виправданню те, що центр і осередок Української Православної Церкви (Московського Патріархату) знаходиться в Москві, є частиною Російської Православної Церкви, яка жодного разу не засудила військову агресію РФ проти України.

Створення єдиної помісної церкви є необхідною передумовою для збереження української державності, для об'єднання всіх православних. Релігійні громади з різних куточків України, що єдині в прагненні до незалежності та відділення від Московської Православної Церкви, на зборах громад приймають рішення про вихід з підпорядкування УПЦ МП.

Народ України об’єднався у бажанні не лише зберегти територіальну цілісність та незалежність нашої держави, але й у бажанні укріпити релігійну свободу та міжконфесійний мир.

І ми, депутати Глобинської районної ради 7 скликання, звертаємося до релігійних громад та священнослужителів Української Православної Церкви Московського Патріархату міста Глобине та Глобинського району прийняти відповідальне та історичне рішення про перехід до Єдиної Української Православної церкви.

Прийнято рішенням 28 сесії Глобинсьої районної ради 7скликання від 22 лютого 2019 року