Знову горять торфи

Сьогодні поблизу с.Турбаї через підпал невідомими особами сухостою та очерету виникла пожежа на відкритій території. Внаслідок пожежі сталося займання торфу та сухостою окремими осередками. В ході обстеження виявлено загорання 30 га сухостою і торфу загальною площею близько 10 га, глибина покладів торфу – 20-30 см. Гасіння пожежі можливе за умови подачі води з р.Хорол. Розповсюдженню вогню сприяє поривчастий вітер та велика кількість сухої трави і очерету в місцях загорання. Безконтрольне горіння торфу сприяє утворенню диму, гарі, через що виникає велика задимленість, що несе загрозу життю і здоров’ю мешканців населених пунктів Турбаї, Петрівка, Федорівка. На жаль, на момент виявлення факту загорання торфовищ винних осіб (ініціаторів підпалів) не встановлено.
Силами місцевої громади, ГУ ДСНС України у Полтавській області, «Псільського лісництва» ДП «Кременчуцький лісгосп» та за допомогою пожежної і спеціальної техніки проведено локалізацію осередків загорянь з метою недопущення розповсюдження відкритого поверхневого вогню.
Цього ж дня відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови райдержадміністрації Володимир Лісняк. Під час наради вироблено план дій з метою якнайшвидшої ліквідації пожежі. Так, з матеріального резерву виділено 500 літрів дизельного пального, а відповідним службам дано доручення: негайно залучити сили та засоби ГУ ДСНС України у Полтавській області; провести роботи по забезпеченню накопичення необхідної кількості води відповідно до режимів наповнення і експлуатації водних об’єктів; забезпечити харчуванням особовий склад підрозділів ГУ ДСНС України у Полтавській області, які задіяні до ліквідації пожежі на торфовищі; встановити осіб, причетних до виникнення пожежі, та притягти їх до відповідальності.