Знову горять торфи

Версія для друкуВерсія для друку

Сьогодні поблизу с.Турбаї через підпал невідомими особами сухостою та очерету виникла пожежа на відкритій території. Внаслідок пожежі сталося займання торфу та сухостою окремими осередками. В ході обстеження виявлено загорання 30 га сухостою і торфу загальною площею близько 10 га, глибина покладів торфу – 20-30 см. Гасіння пожежі можливе за умови подачі води з р.Хорол. Розповсюдженню вогню сприяє поривчастий вітер та велика кількість сухої трави і очерету в місцях загорання. Безконтрольне горіння торфу сприяє утворенню диму, гарі, через що виникає велика задимленість, що несе загрозу життю і здоров’ю мешканців населених пунктів Турбаї, Петрівка, Федорівка. На жаль, на момент виявлення факту загорання торфовищ винних осіб (ініціаторів підпалів) не встановлено.
Силами місцевої громади, ГУ ДСНС України у Полтавській області, «Псільського лісництва» ДП «Кременчуцький лісгосп» та за допомогою пожежної і спеціальної техніки проведено локалізацію осередків загорянь з метою недопущення розповсюдження відкритого поверхневого вогню.
Цього ж дня відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів заступник голови райдержадміністрації Володимир Лісняк. Під час наради вироблено план дій з метою якнайшвидшої ліквідації пожежі. Так, з матеріального резерву виділено 500 літрів дизельного пального, а відповідним службам дано доручення: негайно залучити сили та засоби ГУ ДСНС України у Полтавській області; провести роботи по забезпеченню накопичення необхідної кількості води відповідно до режимів наповнення і експлуатації водних об’єктів; забезпечити харчуванням особовий склад підрозділів ГУ ДСНС України у Полтавській області, які задіяні до ліквідації пожежі на торфовищі; встановити осіб, причетних до виникнення пожежі, та притягти їх до відповідальності.

Наверх ↑