Жителі Броварок вважають, що центром майбутньої об’єднаної територіальної громади має бути саме їх село

Триває робота над підготовкою перспективних планів, на основі яких формуватимуться території об’єднаних громад. Відбуваються консультації та обговорення з жителями районів, населених пунктів. Для успіху цієї справи вкрай важливо здобути розуміння та підтримку з боку громадськості, чого можна досягти, роз’яснивши кожному жителю суть, переваги та очікувані наслідки реформ.
Не залишилися осторонь питань децентралізації та реформування місцевого самоврядування жителі Броварківської сільської ради. Тут 2 червня відбулася велелюдна сходка місцевих жителів. На зустріч з селянами та відверту розмову з ними приїхали очільники району – голова райдержадміністрації Василь Вакуленко та голова районної ради Віталій Харченко.
Сільський голова Олексій Пиркало ознайомив односельців з основними аспектами реформування місцевого самоврядування та територіальної організації  влади в Україні, а також поінформував про проведену роботу у даному напрямку. Так, згідно з рекомендаціями Кабінету Міністрів України та на підставі висновків фінансового управління райдержадміністрації підтверджено соціальне та економічне обгрунтування створення Броварківської територіальної громади, до складу якої увійдуть села: Броварки, Кирияківка, Петрашівка, Вишеньки, Пелехівщина, Бугаївка, Гриньки, Тимошівка, Горби, Сидори, Білоусівка, Святилівка, Липове, Проценки, Струтинівка, Крива Руда. Проведено процедуру обговорення, у відповідні сільські ради направлено рішення сесії Броварківської сільської ради про ініціювання добровільного об’єднання згаданих територіальних громад з адміністративним центром у селі Броварки.
Але, за словами сільського голови, з невідомих причин на розгляд сесії Полтавської обласної ради райдержадміністрацією надано пропозиції створити адміністративний центр даної громади у селі Бугаївка. Чому так сталося, які чинники змусили районну владу прийняти таке рішення – питання, які сколихнули Броварківську громаду та змусили селян зібратися на сходку з бажанням почути відповіді від керівників району.
Голова райдержадміністрації Василь Вакуленко, звертаючись до учасників зібрання, спростував твердження О.В.Пиркала стосовно того, що райдержадміністрація вважає за доцільне визначити адмінцентром громади Бугаївку.  Насправді після того, як Бугаївська сільська рада у результаті консультацій зі своїми односельцями вийшла з пропозицією визначити Бугаївку адміністративним центром об’єднаної територіальної громади, структурними підрозділами райдержадміністрації було проведено скрупульозний аналіз соціально-економічної спроможності обох населених пунктів та розроблено у відповідності з методикою Кабміну паспорт  громади у двох варіантах, тобто з адмінцентрами або у Броварках, або у Бугаївці. І саме такі пропозиції надані на розгляд сесії обласної ради, якій доведеться виступити третейським суддею та прийняти остаточне рішення.
- Як на мою власну думку, - наголосив голова райдержадміністрації, - Броварківська сільська рада на сьогодні є фінансово найспроможнішою територіальною громадою в районі, яка за останні три роки утроє збільшила свій бюджет та зарекомендувала себе самодостатньою по соціальних та економічних показниках. Також тут збережено та забезпечено стабільну роботу об’єктів соціальної, медичної, освітньої, агропромислової інфраструктури, налагоджено транспортне сполучення з райцентром та сусіднім Кременчуком. Ці чинники вплинули на процес визначення того чи іншого населеного пункту адмінцентром громади.
Підтримав думку Василя Олександровича і голова районної ради. Віталій Харченко запевнив селян, що докладе максимум зусиль для об’єктивного вирішення порушеного питання.
P.S. 3 червня на двадцять дев’ятій позачерговій сесії Полтавської обласної ради розглядалося питання про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області. Після палких дискусій, аргументів «за» і «проти» рішення «Про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області» було прийняте за основу та скероване у місцеві громади області для ознайомлення та обговорення.  Позиція добровільності об’єднавчих процесів неодноразово була підкреслена у виступі голови обласної державної адміністрації Валерія Головка. Зокрема, він наголосив, що виконавча влада готова обговорювати усі конструктивні пропозиції, які будуть сформульовані в районах за погодженням із сільськими головами, депутатами місцевих рад, представниками громадськості.