Як житиме район в умовах карантину

Сьогодні керівництво району – виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Інна Авраменко та голова районної ради Володимир Сьомін – зустрілися з очільниками територіальних громад району з метою обговорити важливі питання життєдіяльності району в умовах запровадження карантину через розповсюдження короновірусу COVID-19.
Перед присутніми на зібранні виступили завідувач Глобинським районним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень ДУ «ПОЛЦ МОЗ України» Олександр Демочко, спеціаліст підрозділу Валентина Ричка та заступник директора КНМП «Глобинська ЦРЛ» Олександр Толстой. Вони, зокрема, надали роз'яснення щодо карантину і обсервації, тобто заходів, які мають на меті запобігти поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, попередити можливе розповсюдження інфекції; про шляхи запобігання розповсюдженню короновірусної інфекції; про те, як слід поводитися в даній ситуації; про дієві профілактичні заходи; що робити у випадку підозри на захворювання та ін. А також закликали виконувати рекомендації лікарів, дотримуватися правил особистої гігієни, а при виявленні симптомів вірусної інфекції обмежити контакти з іншими людьми і терміново звернутися до сімейного лікаря чи екстреної медичної допомоги.
На нараді також було повідомлено, що наразі в районі триває пошук пристосованих приміщень під обсерватори та ізолятори для розміщення людей, які, перебуваючи на території карантину, мали контакти з хворими, або таких, щодо яких є підозра у зараженні. Стосовно ж виявлення підтверджених випадків захворювання наголошено: хворих буде терміново направлено до Кременчуцької інфекційної лікарні з дотриманням всіх вимог по недопущенню інфікування медичного та супроводжуючого персоналу.
Але найголовніше у нинішній ситуації – зберігати спокій, не панікувати, уникати місця скупчення людей, стежити за власним самопочуттям та не ігнорувати перші симптоми гострих інфекційних захворювань, не займатися самолікуванням. А також – переглянути плани щодо подорожей і поїздок Україною та за кордон.