ЯК ВИПИСАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЦЕПТ НА ʺДОСТУПНІ ЛІКИʺ

Версія для друкуВерсія для друку

З 1 квітня 2019 року програма «Доступні ліки» на пряму фінансується Національною службою здоров'я України. З цього часу рецепти за програмою виписуються виключно в електронній системі охорони здоров'я. Відтепер немає значення, де проживає пацієнт і де рецепт буде виписаний.
Завдяки переходу програми реімбурсації «Доступні ліки» до НСЗУ пацієнти зможуть отримувати ліки за рецептом у будь якій аптеці в Україні,  яка бере участь у програмі. Оформляти рецепти за програмою лікарі будуть в електронній системі охорони здоров’я за допомогою медичної інформаційної системи, яка встановлена в медичному закладі. Виписати рецепти може лікар первинки: сімейний лікар, терапевт, педіатр, для пацієнта який підписав з ним декларацію.
Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, є актуальним і належить пацієнту. У системі відображаються код мобільного оператора і останні цифри номеру телефону. Якщо зазначений у системі номер мобільного телефону не актуальний, електронний рецепт не може бути виписаний. У цьому випадку пацієнт або лікар має подати заяву в НСЗУ про зміну номеру мобільного телефону. Після чого з декларації буде видалено неактуальний номер мобільного телефону і пацієнт може подати нову декларацію про вибір того самого або іншого лікаря, вказавши актуальний номер телефону для автентифікації. Саме на номер телефону для автентифікації прийде смс з кодом підтвердження для укладення декларації.
На цей номер будуть приходити смс із номером і кодом підтвердження електронного рецепту. Після чого пацієнт обирає зручну для себе аптеку з переліку тих, хто уклав договір з НСЗУ та надає фармацевту з початку номер рецепту. Фармацевт пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в наявності.         Якщо запропоновані ліки підходять пацієнту, він називає код підтвердження, після чого отримує призначені ліки. Якщо в даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який хоче отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепту і має змогу звернутися до іншої аптеки. За необхідності або на прохання пацієнта лікар роздруковує пацієнту консультативний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В ньому зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепту.

Наверх ↑