Вони захищали людство від атомної стихії

14 грудня в районі відбулися заходи з вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Зранку виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Володимир Молодчин, голова районної ради Володимир Сьомін, начальник управління праці та  соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Шебедя, голова районної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Олександр Логвин  зустрілися з ліквідаторами у Градизьку. Вони разом з головою Градизької первинної організацій  ВГО «Союз Чорнобиль України» Миколою Рябцем подякували учасникам ліквідації за їх подвиг, за те, що рятуючи людей, Україну і весь світ, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Побажали міцного здоров’я, благополуччя, добра та миру, вручили ліквідаторам  нагороди  -  медалі «30 років героїчного подвигу» та продуктові набори.
Пам'ять про загиблих та померлих внаслідок хвороб ліквідаторів присутні вшанували хвилиною мовчання, а настоятель Свято-Георгіївської церкви отець Георгій відслужив панахиду.
Цього ж дня в залі засідань Глобинської районної ради відбулося засідання ради районної організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України».  В засіданні взяли участь виконувач обов′язків голови райдержадміністрації Володимир Молодчин, голова районної ради Володимир Сьомін, міський голова Станіслав Джусь, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Шебедя.
Керівники району висловили ліквідаторам свою шану і повагу, запевнили, що докладатимуть всіх зусиль для вирішення проблем чорнобильців, побажали присутнім міцного здоров’я, щастя в родинах та миру. Надали роз’яснення з питань оздоровлення, санаторно-курортного лікування, пільгового перевезення.
Олександр Логвин під час зібрання презентував «Книгу слави і пам′яті Полтавської області», до якої внесено імена ліквідаторів і з Глобинського району. А виступаючи, наголосив, що в цьому році районна влада активно йшла назустріч чорнобильцям.  Вперше за скільки років з районного бюджету було виділено кошти на санаторно-курортні путівки для ліквідаторів не тільки І, а й ІІ категорії, на лікування у водолікарні м.Кременчук, виділялися кошти для надання матеріальної допомоги.
Потому всі учасники зустрічі  поклали квіти до пам’ятного знаку учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС в центрі Глобиного.