Відбулося засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури

Версія для друкуВерсія для друку

Участь у засіданні взяли перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін та заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Т.в.о директора Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Удовіченко доповіла про хід реалізації Комплексної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018-2020 роки.

«На 2020 рік планові показники  складали 75 млн 85 тис. грн. Загальний фактичний обсяг фінансування програми за 9 місяців – 47 млн 548 тис. грн, що становить 63% від загального виконання. Корективи у використання та освоєння коштів внесло запровадження карантину. Пандемія змусила переглянути планові потреби галузі. Зокрема, було зміщено пріоритетність концертно-виставкової та фестивальної діяльності на підтримку і зміцнення матеріально-технічної  бази закладів культури та пошук нових форм популяризації й донесення до загалу культурно-мистецького продукту через ЗМІ та онлайн», – сказала Ірина Удовіченко.

Також вона додала, що кошти перерозподіляли й  на реставрацію та ремонт закладів культури. З метою поліпшення матеріально-технічної бази обласних закладів культури використано за 9 місяців 1 млн 352 тис. грн. Було закуплено комп’ютерну техніку, проектори,  фотоапарати, квадрокоптери.

Залишок коштів, передбачених на виконання Програми, перерозподілять, відповідні пропозиції розглянуть на черговій сесії обласної ради.

Депутат обласної ради Валерій Прядко вніс пропозицію додати 5-10 вакансій для симфонічного оркестру, щоб взяти фахових музикантів.

«Зі свого боку гарантую сприяти у вирішенні питання з житлом для музикантів. Хоча б забезпечити їх  службовим житлом. Нині там 54 ставки, пропоную збільшити до 60», – сказав Валерій Прядко.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віта Ковальська доповіла про хід реалізації обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017- 2020 роки й стан фінансування закладів освіти Полтавської області в умовах карантину та виконання показників обласного бюджету в галузі освіти за 9 місяців.

«Станом на 21 вересня 2020 року план на 9 місяців по закладах та установах освіти, що фінансуються з обласного бюджету, по загальному фонду становить 643 млн грн. Профінансовано 516 млн грн. Залишок невикористаних коштів за 9 місяців становить 126 млн 363 тис. грн. Департаментом проаналізовано економію бюджету й буде подано на чергову сесію питання з перерозподілу коштів. По спецфонду план на 9 місяців становить 104 млн 300 тис. грн, профінансовано 6 млн 200 тис. Залишок становить  98 млн грн», – розповіла Віта Ковальська. 

Дмитро Лунін поінформував присутніх, що на сесію буде підготовлено пропозиції для перерозподілу залишків коштів. 

Члени комісії розглянули й інші питання. Зокрема, про затвердження Положення про Премію Полтавської обласної ради імені Юрія Горліса-Горського в  новій редакції.

Наверх ↑