Відбулася нарада по порядку ведення військового обліку

28 січня відбулася нарада з головами місцевих рад та уповноваженими особами, які займаються військовим обліком на великих підприємствах району.
Заступник військового комісара Глобинського райвійськкомату Михайло Осадчук проінформував присутніх про стан та ведення військового обліку на підприємствах, в установах, організаціях, органах місцевого самоврядування району та про порядок постановки військовозобов'язаних на спеціальний військовий облік. Детально зупинився на обов'язках органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, посадових осіб щодо виконання правил військового обліку. Органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, незалежно від підпорядкування і форм власності, зобов'язані на вимогу військового комісаріату сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик до військкомату, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти райвійськкомат про прийняття та звільнення з роботи призовників і військовозобов'язаних.
З метою забезпечення функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в особливий період здійснюється бронювання. Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються Законом України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію». Але бронювати співробітників можуть лише ті підприємства та установи, що мають певні мобілізаційні завдання (замовлення). Отже, бронювати військовозобов’язаних працівників тих підприємств, установ й організацій, яким мобілізаційні завдання (замовлення) не встановлено, немає правових підстав.
Наталя Шебедя, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, надала роз'яснення про зміни в законодавстві про призначення допомоги одиноким матерям. З 1 січня 2016 року передбачено надання допомоги на дітей одиноким матерям, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
В нараді взяли участь голова районної ради Володимир Сьомін та виконуючий обов'язки голови райдержадміністрації Володимир Молодчин.