В облдержадміністрації підбили підсумки оздоровлення та відпочинку дітей Полтавщини в 2019 році

Протягом року в області оздоровлянням та відпочинком охопили 74,6 тис. дітей, це становить майже  52 % від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років. 70% дітей охоплено оздоровленням та відпочинком із використанням коштів обласного та місцевих бюджетів. Загалом таких дітей понад 50 тисяч.
Про підсумки проведення в області літньої оздоровчої кампанії в 2019 році та основні завдання з реалізації обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2020 рік на апаратній нараді розповіла заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко.
Для організації та проведення літньої оздоровчої кампанії залучено кошти з різних джерел фінансування в розмірі 159 млн 151,3 тис. грн, що на 19 млн 571 тис. грн більше, ніж у минулому році.
«Цьогорічне суттєве збільшення бюджетного фінансування утримало співвідношення освоєних коштів місцевих бюджетів до фінансування з інших джерел. Освоєно 80 млн 387 тис. грн із бюджетів місцевого рівня, з яких              23 млн 889 тис. грн освоєно на підготовку та покращення матеріально-технічної бази дитячих закладів комунальної форми власності та                       56 млн 497 тис. грн – на оздоровлення та відпочинок дітей»,  – сказала Наталія Шкоденко.
Також в області запроваджено механізм здешевлення вартості путівок для дітей, у частині батьківської оплати. Ним влітку скористалися 9350 дітей, що на 200 сімей більше, ніж у минулому році.
«У  Горішніх Плавнях, шести районах та сімнадцяти об'єднаних територіальних громадах сума відшкодування за рахунок коштів місцевого бюджету для дітей пільгових категорій склала до 100 % від вартості путівки», – сказала Наталія Шкоденко.
Не використали субвенцію в повному обсязі в Глобинському, Гребінківському, Зіньківському, Козельщанському, Кобеляцькому, Кременчуцькому, Миргородському,  Новосанжарському, Оржицькому, Хорольському, Чорнухинському, Чутівському, Шишацькому районах та в містах Лубни і Кременчк, а також у Недогарківській, Омельницькій, Піщанській, Пришибській, Новознаменівській, Нововаврамівській та інших ОТГ.
«Прикро, що деякі райони та ОТГ не скористалися цією програмою. Адже ці кошти – допомога нашим громадам і нашим мешканцям, щоб вони могли оздоровити своїх дітей. І це важливе питання», – сказав т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло.
Загалом в області діяло 755 закладів оздоровлення та відпочинку різних типів та форм власності.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю облдержадміністрації