Стану меліоративних систем - пріоритетна увага влади

За дорученням голови обласної державної адміністрації та за ініціативи обласного управління водних ресурсів 8 грудня в райдержадміністрації  відбулася нарада по питанню  використання та збереження меліоративних систем та заходів з попередження пожеж на торфовищах. Проблеми актуальні і дають привід не лише для роздумів, а й для напрацювання невідкладних заходів. Бо вже кілька років поспіль влітку Глобинщина перетворюється на місце надзвичайної ситуації на торф’яних  полях.  Через аномально-високу температуру повітря та людську недбалість підземне полум’я отруює повітря і становить загрозу цілим селам.
Начальник обласного управління водних ресурсів Володимир Фомічов наголосив, що подібні проблеми мають в Оржиці, Семенівці та Лохвиці, і найголовніше, що треба зробити -  збільшити водність у верхніх шарах грунту. Оскільки відновлення роботи шлюзів на річках для місцевих бюджетів непосильна ноша, то для початку необхідно побудувати перекати (альтернатива шлюзам) та прочистити основні та канали другого порядку місцевих меліоративних систем.
Активними учасниками обговорення проблеми були: заступник начальника обласного управління водних ресурсів Володимир Кириленко, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Олександр Ткаченко, начальник Кременчуцького МУВГ Юрій Глушко, головний інженер Кременчуцького МУВГ Олександр Гулак, начальник Хорольського МУВГ Олександр Нерода, заступник засновника ТОВ «Сапсан-Семенівка» Олександр Приходько. У роботі наради взяли участь: голова райдержадміністрації Василь Вакуленко, заступник голови райдержадміністрації Володимир Лісняк, заступник голови районної ради Валерій Іванченко та сільські голови Зубанівської, Івановоселищенської, Куп’єватівської, Землянківської та Федорівської територіальних громад.