Розглянуто питання пільгових перевезень

5 лютого відбулася нарада, яку провів перший заступник голови  райдержадміністрації  Володимир Молодчин за участю заступника голови районної ради Валерія Іванченка,  керівника Центу допомоги учасникам АТО Артема Тригуба та керівників і спеціалістів інших структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ.
На зібранні розглядалося питання щодо впровадження Порядку  виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) на 2016 рік, затвердженого рішенням третьої  сесії обласної ради сьомого скликання від 29.01.2016 року. Даним Порядком визначено перелік окремих категорій громадян, які мають право на пільги з проїзду на міжміських маршрутах автомобільним транспортом, а саме:

Законодавчий акт

Категорія

Міжміські маршрути

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Інваліди війни

безкоштовно

Особа, яка супроводжує інваліда І групи

Учасники бойових дій

безкоштовно

Закон України «Про охорону дитинства»

Діти з багатодітних сімей

безкоштовно

Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей»

Інваліди військової служби

Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби

Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда)

в період

з 1 жовтня по

15 травня

Порядок виплати наступний:

Пільговик  звертається за місцем реєстрації до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації за адресою: м. Глобине, вул. Гагаріна,1 (приміщення райвійськкомату), кабінет №7  та подає відповідальній особі Оксані Сергіївні Недосіці:
- проїзні документи на проїзд в автомобільному транспорті міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) із зазначенням прізвища та ініціалів пільговика та номера посвідчення (проїзний квиток з фіскальною пам’яттю);
- пред’являє паспорт та пільгове посвідчення;
- заповнює Заяву про виплату компенсації з обов’язковим зазначенням способу виплати. Прийом проводиться щоденно, крім суботи та неділі.

Спеціаліст з прийому:
- перевіряє відповідність даних, зазначених у квитках, даним оригіналу паспорту та пільгового посвідчення;
- перевіряє місце реєстрації згідно паспорту;
- реєструє документи у журналі реєстрації;
- перевіряє правильність заповнення Заяви;
- передає документи на опрацювання відповідальному спеціалісту управління праці та соціального захисту населення згідно реєстру.

Управління праці та соціального захисту населення: (відділ персоніфікованого обліку м. Глобине, вул. Гагаріна,1 (приміщення райвійськкомату), кабінет №1, відповідальний спеціаліст Євгенія Вікторівна Кравченко:
- перевіряє факт перебування пільговика на обліку в ЄДАРП;
-  визначає право пільговика на виплату компенсації згідно пільгового посвідчення, а саме: перевіряє статус пільговика та його належність до пільгових категорій, визначених пунктом 2 Порядку;
- визначає суму, що підлягає відшкодуванню відповідно до вартості квитка та розміру пільг передбачених чинним законодавством;
- веде облік поїздок та контроль їх кількості;
- готує списки та до 1, 10, 20 числа направляє скановані копії Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.

Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області:
- на підставі отриманих списків щомісячно до 5, 15, 25 числа проводить нарахування суми для відшкодування пільговику;
- на підставі нарахованих сум реєструє фінансові зобов’язання в органах Казначейської служби та готує заявку до Департаменту фінансів облдержадміністрації;
- виготовлені виплатні документи направляє на банківські установи (державне підприємство поштового зв’язку) для зарахування на вкладні рахунки пільговиків (виплати за місцем проживання пільговика).

Кількість поїздок, вартість яких компенсується з обласного бюджету:
- не більше 40 поїздок на рік на міжміських внутрішньообласних маршрутах;
- не більше 10 поїздок на рік на міжміських міжобласних маршрутах.

Під час наради також розглянуто питання реалізації заходів з профадаптації учасників бойових дій в АТО та вирішення земельних питань для зазначеної категорії осіб.