Реалізація у регіонах реформи медичної галузі. Схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я

Версія для друкуВерсія для друку

Питання оптимізації діяльності галузі охорони здоров’я області знаходиться у зоні першочергової уваги голови обласної державної адміністрації Валерія Головка.
За активної підтримки голови ОДА до регіону залучаються міжнародні інвестиції з метою наближення якісної медичної допомоги до мешканців Полтавського краю.
Зокрема, реалізується субпроект «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку. У рамках його реалізації для обласного кардіологічного центру буде закуплено сучасне високовартісне медичне обладнання, у тому числі ультразвукові апарати експертного класу, систему кардіореабілітації хворих, навігаційно-абляційну систему, інжектор для введення контрастної рідини для проведення досліджень тощо.

Голова Полтавської ОДА ініціює створення ефективних лікарняних закладів

Полтавщина реалізує пілотний проект щодо впровадження медичної реформи в регіонах. За особистої участі голови облдержадміністрації Валерія Головка попередньо заплановано в округах створити необхідну кількість лікарень інтенсивного лікування різних рівнів, планового та відновного лікування. Це дозволить перетворити малопотужні лікарні в ефективні заклади для надання якісної та доступної медичної допомоги.
З метою удосконалення надання вторинної медичної допомоги населенню уже розроблено проекти чотирьох госпітальних округів в області. Заплановано, що лікарня інтенсивного лікування першого рівня створиться у місці з населенням понад 40 000 осіб – відповідно це Полтава, Лубни, Миргород, Кременчук. Для кожного госпітального округу проведено розрахунки кількості прикріпленого населення, ліжкового фонду, кількості госпіталізацій, пологів, операцій (стаціонарних і амбулаторних) та радіусу обслуговування. Попередньо заплановано в округах створити 4 лікарні інтенсивного лікування другого рівня, 3 лікарні інтенсивного лікування першого рівня, 25 лікарень планового лікування, 2 дитячі лікарні інтенсивного лікування та 3 лікарні відновного лікування. Мета цих перетворень – якщо пацієнт потребує висококваліфікованої допомоги, його потрібно везти не до закладу-посередника, а туди, де цю допомогу негайно нададуть.
На даний час вже працюють механізми міжбюджетних трансфертів. Основними напрямками створених таких відділень, які надають допомогу декільком територіям, є рододопоміжна, інфекційна, хірургічна та травматологічна допомога. За цим принципом уже працюють 10 територій області. Наприклад, 82% усіх пологів відбуваються в пологових стаціонарах 6 закладів області. Завдяки цьому досягнуто найнижчих показників дитячої та материнської смертності в Україні. 
Уряд України 22.03.2017 р. затвердив склад госпітальних округів 11 областей, у тому числі Полтавської, і дав «зелене світло» регіонам для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років та залучення інвестицій у медичну галузь.

Лікування серцево-судинних захворювань – пріоритет для керівництва ОДА

Під особистою опікою голови облдержадміністрації  будівництво обласного кардіологічного центру здійснюється надзвичайно швидкими темпами. Це позитивно було відмічено групою міжнародних та національних експертів під головуванням керівника програми людського розвитку Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні і Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Фон Зао й експерта Девіда Вілсона.
У лютому 2017 року підписано два контракти на поставку медичної апарату в область із іноземними фірмами. Перший контракт укладено із дистриб’ютором ТОВ «УМТ+» на медичне обладнання фірми «TOSHIBA» – ангіографа, комплексу рентгенівського діагностичного та іжектора для обласних медичних закладів третинного рівня загальною вартістю 943 тисячі 396 євро. Це високотехнологічне обладнання придбане полтавськими фахівцями на міжнародних конкурсних торгах в рамках реалізації Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Ангіограф встановлено у відділенні Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського, а діагностичний рентген-комплекс з цифровою обробкою зображення та іжектордля введення контастної рідини при коронаровентрикулографії, ангіопульмонографії тааортографії – у кардіологічному центрі.
Другий контракт підписано на поставку медичної апаратури з іноземною фірмою  General Electric Healthcare, яка перемогла у тендері на суму понад 1,6 млн доларів. Компанія поставить 36 УЗД-апаратів з кардіопакетами, 4 УЗД-апарати з кардіопакетами експерт-класу, 37 УЗД-апаратів, 4 УЗД-апарати експерт-класу. Постачальник підключить та налаштує апаратуру, а також організує тренінгове навчання для полтавських спеціалістів. Обладнання отримають Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського та Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер.

В області активно впроваджується Урядова програма «Доступні ліки»

Зараз відпрацьовується перелік суб’єктів господарювання, які виявили бажання приймати участь в даній програмі. Поряд з іншими суб’єктами господарювання у програмі приймуть участь аптеки Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм».
Програма поширюється на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» визначено перелік лікарських засобів, який складається з 21 міжнародної непатентованої назви. На сьогоднішній день, для формування Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, МОЗ приймає заяви від виробників/імпортерів лікарських засобів. Ліки можна бути отримати в аптеці, яка прийме участь у програмі, безкоштовно або з незначною доплатою лише за рецептом лікаря.
 

Наверх ↑