Радилися про діяльність міської амбулаторії сімейної медицини

Сьогодні в райдержадміністрації радилися щодо перспектив діяльності закладу охорони здоров’я для жителів об’єднаної територіальної громади. Участь у розширеному діалозі взяли голова райдержадміністрації Вадим Данилевський, його перший заступник Інна Авраменко та заступник Володимир Лісняк, начальник фінансового управління Олександр Миколаєнко, голова районної ради Володимир Сьомін, міський голова Станіслав Джусь разом з профільним заступником Галиною Токаренко, головний лікар ЦРЛ Людмила Мигаль, головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги у Глобинському районі» Валентина Хавронюк, депутати районної і міської рад Василь Мовчан, Юрій Яременко, Валерій Ведмідь, Ігор Полонський, Вікторія Савченко, Сергій Рябко.
Каменем спотикання для присутніх стало рішення щодо власності приміщення, в якому розміститься міська амбулаторія сімейної медицини. За задумом керівництва міської ради, приміщення нинішнього пологового відділення ЦРЛ, у якому саме й планується функціонування амбулаторії, має перейти у повну власність об’єднаної територіальної громади. Районне ж керівництво наполягає на тому, шо міська амбулаторія має залишатися у підпорядкуванні районного Центру ПМСД, а приміщення під неї буде віддано міській раді у довгострокову оренду – приміром, на 50 років.
Чимало списів навколо цього питання було зламано протягом останніх кількох місяців у тих чи інших владних кабінетах. Та й на нещодавньому пленарному засіданні сесії міської ради депутати не змогли досягти згоди. Піднімалося навіть питання створення міського центру ПМСД та будівництва для нього нового приміщення. Але медична реформа, що вже офіційно стартувала в Україні, ставить власні виклики та вимагає згуртування всіх гілок влади навколо піднятої проблеми і її якнайшвидшого вирішення. Адже мова йдеться про надання якісних медпослуг для значної кількості населення.
Отже, підсумком наради стала спільна думка про співпрацю та винайдення шляхів, які б влаштовували кожну сторону діалогу. З цією метою буде створену робочу групу, яка збереться вже найближчої п’ятниці для з’ясування всіх нюансів такої непростої, але вкрай важливої справи.