Проведення двомісячника охорони водних біоресурсів під час нересту риби.

Відповідно до пункту 3 статті 16, пункту 4 статті 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 14, 38, 58 Закону України «Про тваринний світ», статей 10, 11 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» та згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації № 193 від 03.04.2017 з 1 квітня на річках, ставках та водоймах Полтавщини встановлено заборону на вилов риби. Такі обмеження вводяться щорічно для того, щоб забезпечити спокійний нерест для риби. Заборона на річках діятиме до 20 травня, водосховищах, озерах та ставках - до 10 червня, плавнях і притоках — до 30 червня.

У нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

Як правило основну частину нерестовищ на водних об’єктах області складають зарослі вищою водною рослинністю мілководні ділянки водойм та заплавні луки з минулорічною рослинністю, м’якими поверхневими водами, що добре прогріваються. Пересування будь-яких плавзасобів в місцях нерестовищ забороняється, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області.

За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою та іншими забороненими знаряддями передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.