Про соціальний захист учасників бойових дій на території інших держав

Відповідно до Указу Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА 2014 рік в Україні оголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав. 12 лютого в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за участі заступника голови райдержадміністрації Олександра ШАЙНОГИ відбулася тематична нарада, на якій проаналізували стан виконання завдань Глави держави щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій. Серед питань, які обговорили учасники наради: результати обстеження матеріально-побутових умов проживання учасників бойових дій, стан реалізації в районі права на пільгові послуги та порядок проведення капітальних ремонтів будинків та санаторно-курортне лікування вказаної категорії громадян.
Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана ГРИЦАЙ повідомила, що відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» учасники бойових дій на території інших держав користуються 75%-ою знижкою за користування житлом та комунальними послугами, позачерговим користуванням всіма послугами зв’язку та позачерговим встановленням квартирних телефонів. Вартість користування  телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. Серед учасників бойових дій є й такі, яких прирівняно до інвалідів війни. Тобто, така категорія громадян має право користуватися пільгами на житлово-комунальні послуги зі 100-відсотковою знижкою, а власники житлових будинків та квартир – на проведення їх капітального ремонту.
Під час наради також було акцентовано увагу щодо організації відвідування учасників бойових дій на території інших держав для обстеження їх матеріально-побутових умов і виявлення потреб у наданні соціальних послуг згідно «Соціальної картки потреб та соціального становища ветерана війни». Метою проведення зазначеної роботи є перевірка повноти надання пільг та державних гарантій, визначення першочергових потреб учасників бойових дій та надання посильної допомоги у вирішенні нагальних проблем. «Соціальна картка» містить інформацію про учасника бойових дій, його матеріальний, побутовий, сімейний стан, користування пільгами, правами, соціальними послугами, а також висновки про потреби і виконання заходів, спрямованих на задоволення виявлених потреб.
У районі даний вид обстежень проводився спеціалістами управління праці та соціального захисту населення та терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації з грудня минулого року. За інформацією заступника директора територіального центру Наталії ДЕЙНЕКИ, за результатами обстежень виявлено 45 осіб вищевказаної категорії громадян, які мають потребу в обслуговуванні, троє потребують санаторно-курортного лікування, а 18 – лікування в госпіталі. Питання лікування учасників бойових дій вирішується спільно з керівництвом ЦРЛ.
Заступник голови райдержадміністрації Олександр ШАЙНОГА нагадав учасникам наради про виконання на території району Меморандуму (Угоди) про взаємодію і співробітництво між Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавською обласною радою та Полтавською обласною організацією Української спілки ветеранів Афганістану /воїнів-інтернаціоналістів/, Полтавським обласним громадським об’єднанням «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ»,  Полтавським обласним громадським об’єднанням «Фонд інвалідів Чорнобиля»  від 28.10.2011. «Даний документ, - наголосив представник влади, - спрямований на якнайповнішу реалізацію державної політики щодо соціального захисту багатьох категорій ветеранів і, зокрема, учасників локальних воєнних конфліктів на територіях інших держав».