Питання збереження екосистеми та благоустрою навесні особливо актуальні

4 квітня голова райдержадміністрації Вадим Данилевський провів спільну нараду з очільниками місцевих громад району та позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якої піднімалися проблеми незаконної вирубки дерев, пожежної безпеки, проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою, оздоровлення дітей і підлітків нинішнього літа.
Доповідачі детально проаналізували заходи, які вживаються причетними структурами для запобігання негативних проявів в екосистемі Глобинщини. Так, начальник районного відділу Національної поліції Олександр Мартиш повідомив, що правоохоронці району намагаються звести нанівець дії браконьєрів, що зазіхають на вирубку дерев у лісосмугах на території району. На винищувачів лісу відкриваються карні справи, відповідно, покарання за злочини будуть відчутними та відіб’ють бажання надалі займатися знищенням дерев. На даний час дві такі справи розглядаються у суді, а збитки вже частково відшкодовані. До речі, як зазначив керівник поліції, досвід нашого району по боротьбі з браконьєрами лісових насаджень викликав позитивний резонанс в області.
Провідний фахівець Глобинського РС ГУ ДСНС України у Полтавській області Олександр Борщ повідомив присутнім, що у приватних домогосподарствах цьогоріч виникло 12 пожеж, тоді як за відповідний період минулого року – 8, в екосистемі – 3 проти минулорічного нульового показника. Аби запобігти пожежам у навколишньому середовищі, слід заборонити населенню проводити спалювання сухостою та сміття  саме цими теплими весняними днями, особливо за наявності вітряної погоди. Тож головам громад необхідно провести широку роз’яснювальну роботу, аби лихо не приходило до населених пунктів району. Доповідач також попрохав сільських голів постійно тримати на контролі ситуацію з торфовищами.
Начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту райдержадміністрації Валентин Стьожка ознайомив учасників засідання з планом заходів двомісячника чистоти і благоустрою.
Головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації Валентина Береговенко нагадала головам громад про акцію «Великодній кошик», закликавши відшукати ресурси для забезпечення дітей атовців продуктовими наборами. Також попрохала представників місцевого самоврядування виділити кошти для придбання путівок в літні оздоровчі табори для пільгових категорій дітей.
Користуючись нагодою, до зібрання звернулися начальник управління соціального захисту райдержадміністрації Наталія Шебедя та керуючий Глобинського району газопостачання Володимир Замогильний, які висвітлили теми призначення пільг і субсидій на тверде паливо та запровадження плати за технічне обслуговування газових приладів.