Піротехніка в руках дитини

9 березня до КНМП “Глобинська центральна районна лікарня” звернувся учень 7-го класу Федорівської ЗОШ зі скаргою на отримання травми піротехнічним виробом. Зі слів постраждалого травму  (рвана рана одного пальця правої кисті руки) отримана внаслідок розриву встановленого піротехнічного виробу (петарда марки Р2000), яку він  07.03.2020  перебуваючи в м. Кременчук на території Придніпровського ринку придбав у продавця. Потерпілому надано медичну допомогу, стан потерпілого задовільний.
У зв’язку з випадком травматизму від піротехнічного виробу та з метою попередження виникнення надзвичайних подій та травмування людей, співробітниками Головного управління ДСНС України у Полтавській області, Глобинського РС ГУ ДСНС України у Полтавській області 11 березня проведено перевірку дотримання правил реалізації піротехніки у спеціалізованому магазині (на території ТОВ “Глобинський міський ринок”) та відповідність вимогам технічного регламенту піротехнічних виробів.
Також, проводились профілактичні бесіди з громадянами, учнями навчальних закладів району, щодо дотримання правил безпеки при використанні піротехнічної продукції та вручали тематичні пам’ятки.
Фахівці ДСНС радили зберігати піротехнічні вироби на значній відстані від нагрівальних приладів, у закритому, сухому, прохолодному місці, що часто провітрюється. Не допускати відкритого вогню в приміщенні, де зберігаються вироби. Рятувальники наголошували, що піротехнічні вироби бояться вологи – це може позначитися на їх роботі, якщо ж піротехнічні вироби відсиріли – категорично заборонено сушити їх на батареях та печах. Їх можна відновити шляхом зберігання протягом кількох днів у сухому теплому приміщенні. Заборонено спалювати піротехніку у багатті! Не розбирати та не піддавати їх механічним впливам, зберігати піротехнічні вироби у недоступному для дітей місці, не палити, працюючи з піротехнікою. Також, не можна працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані, використовувати піротехнічні засоби тільки відповідно до інструкції і за призначенням!
Додатково, фахівці Служби порятунку провели інформаційно-роз’яснювальну роботу в місті Кременчук (Придніпровський ринок), де було придбано піротехнічний виріб, що спричинив травмування неповнолітнього.